Ostim’li Sanayiciler Seçim Yaptı

0 0
Read Time:1 Minute, 28 Second

ORSİAD’ın seçimli olağan genel konseyinde endüstrici Levent Çamur tekrar lider seçilirken, derneğin unvanında değişiklik yapıldı. Seçimde konuşan Lider Çamur, “Bugünkü ekonomik şartlarda daha fazla çalışmak, daha çok üretmek, katma bedeli yüksek eser üretmekten öbür deva yok” dedi.

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Endüstrici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD)’nin 23. Olağan Genel Şurası, derneğin OSTİM’deki tesislerinde gerçekleşti. Üyelerin büyük ilgi gösterdiği genel şuraya tek aday olarak giren mevcut Lider Levent Çamur, iki yıllık vazife müddeti boyunca yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi, pandemi sürecinin hem iktisada, hem toplumsal hayata olumsuz tesirlerine dikkat çekti. Salgın devrinde başta OSTİM’de üretim yapanlar olmak üzere Türk sanayicisinin yaşadığı meseleler, bölümlerin içinde bulunduğu aksilikler ve üreticinin beklentilerine ait saha araştırmaları yaptıklarını söyleyen Lider Çamur, bunları ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaştıklarını kaydetti.

Finansmana Erişim Birinci Gündem Maddesi

Çamur, “Salgın sürecinde gerçek dala dönük hazırlanan takviyelerde kelam konusu saha çalışmalarımızın dikkate alınmış olması memnuniyet verici” dedi. Yeniden finansmana erişim noktasında üyelerin yaşadığı meselelerin asgariye indirilmesi için özel ve kamu kuruluşlarıyla temaslarını sürdürdüklerini vurgulayan Lider Levent Çamur, “Yeni periyotta bu teşebbüslerin somut sonuçlara dönüşeceğini umut ediyoruz” diye konuştu. Çamur, bugünkü ekonomik şartlarda daha fazla çalışmak, daha çok üretmek, katma bedeli yüksek eser üretmek, ürettiğini ihraç etmekten diğer deva olmadığını da bildirdi.

Artık İş Adamları Değil İş İnsanları

ORSİAD’ın genel şurasında faaliyet raporunun okunup onaylanmasından sonra seçime geçildi. Oylamada Levent Çamur yine lider seçilirken, Bilal Güneş ve Mehmet Duman lider yardımcısı, İslam İrşat Mor genel sekreter, Ahmet Uğur Erzurum sayman, Ömer Ünsal, Talip Işık, Abdullah Aybars Göztepe ve Ümit Budak ise idare konseyi üyesi olarak vazife aldı. Derneğin “OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Endüstrici İş Adamları Ve Yöneticileri Derneği’ olan unvanı ise genel heyet kararıyla “OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Endüstrici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği” olarak değiştirildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %