Pirelli Daha Önce Belirlediği Hedeflere Planlanandan 4 Yıl Erken Ulaştı

0 0
Read Time:1 Minute, 21 Second

BİLİM TEMELLİ MAKSATLAR TEŞEBBÜSÜ (SBTi) PIRELLI’NİN SERA GAZI EMİSYONLARINI AZALTMAK İÇİN BELİRLEDİĞİ YENİ GAYELERİ DOĞRULADI

2025 PRESTİJİYLE MUTLAK EMİSYONLARIN 2015’E KIYASLA 42 VE HAM UNSUR KAYNAKLI EMİSYONLARIN 2018’E KIYASLA 9 AZALTILMASI HEDEFLENİYOR

PIRELLI DAHA EVVEL BELİRLEDİĞİ MAKSATLARA PLANLANANDAN 4 YIL ERKEN ULAŞTI

Milano, 9 Mayıs 2022 – Bilim Temelli Amaçlar Teşebbüsü (SBTi) Pirelli’nin güncellediği sera gazı emisyonlarını azaltma gayelerini doğruladı. Şirket daha evvel Kapsam 1 ve Kapsam 2 için doğrulanan amaçlarına 2021 sonunda, planlanandan 4 yıl erken ulaştı.

Pirelli’nin sunduğu ve SBTi tarafından doğrulanan yeni maksatlar, global ısınmayı “2°C’nin çok altında tutmaya” yönelik evvelki senaryoya kıyasla “1,5 °C’yle hudutlu tutma” ile dengeli aksiyonların alınmasını gerektiriyor.

Emisyonların azaltılması için bilimsel faktörleri temel alarak en uygun uygulamaları belirleyen ve teşvik eden SBTi, Pirelli’nin mutlak sera gazı emisyonlarını (Kapsam 1 ve 2) 2015’ten 2025’e kadar 42 oranında ve ham unsur tedarikinden kaynaklı sera gazı emisyonlarını (Kapsam 3) 2018’den 2025’e kadar 9 oranında azaltma gayelerini doğruladı.

Pirelli CEO’su ve Lider Yardımcısı Marco Tronchetti Provera şu yorumda bulundu: “Bilim Temelli Maksatlar Girişimi’nin sera gazı emisyonlarını azaltma konusunda hâlâ tezli olan amaçlarımızı doğrulaması, iklim kriziyle gayret taahhüdümüzün yetkili bir oluşumca teyit edilmesi manasına geliyor. Ar-Ge çalışmalarımızla paha zincirimiz boyunca daima olarak daha verimli tahliller geliştirme kararlılığımız devam ediyor.”

Bilim Temelli Gayeler Teşebbüsü (SBTi)

CDP, Birleşmiş Milletler Global Unsurlar Mukavelesi (UN Küresel Compact), Dünya Kaynakları Enstitüsü (WRI) ve Dünya Doğayı Müdafaa Vakfı (WWF) ortasındaki iş birliğinden doğan Bilim Temelli Amaçlar Girişimi’nin misyonu, gezegenin ısınmasını denetim altında tutmak için şirketlerin bilime dayalı argümanlı amaçlar belirlemesine rehberlik etmektir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %