Polinas ‘Sıfır Atık Belgesi’ almaya hak kazandı

0 0
Read Time:1 Minute, 1 Second

Ambalaj bölümünde Türkiye’de birincilerin şirketi Polinas, sürdürülebilirlik kapsamında yaptığı çalışmalar sonucunda tüm tesisleri için “Sıfır Atık Belgesi” aldı.

Yıldız Holding bünyesinde faaliyet gösteren ambalaj dalının öncü şirketi Polinas, üretim yaptığı üç farklı lokasyondaki tüm tesisleri için ‘Sıfır Atık Belgesi’ almayı başardı. Etraf ve Şehircilik Bakanlığı’nın, kendi tesislerinde sıfır atık idare sistemini kuran ve işleten firmalara verdiği Sıfır Atık dokümanı; israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesini yahut minimize edilmesini, atığın oluşması durumunda ise kaynağında farklı toplanması ve geri kazanımının sağlanması süreçlerini kapsıyor. Sürdürülebilirlik konusunda değerli çalışmalara imza atan Polinas, 190 bin m2 alanda şurası üç farklı lokasyonunda yer alan tüm tesisleri için almaya hak kazandığı Sıfır Atık Evrakı ile etrafa hassas üretim konusunda ambalaj dalında değerli bir farkındalık oluşmasına da katkı sağlayacak.

Önaldı: “Çevreye saygılı bir anlayışla büyüyoruz”

‘İsrafsız şirket’ olma gayesi doğrultusunda, sürdürülebilirlik projelerine büyük ehemmiyet verdiklerini söyleyen Polinas CEO’su Faik Önaldı, “Faaliyetlerimizin her basamağında etrafa saygılı bir üretim anlayışını benimsiyoruz. Son yıllarda Polinas’ta tesislerimizden çıkan toplam atıklarımızın azaltılması gayesiyle geliştirdiğimiz projelerle geri dönüşüme kıymetli katkılar sağladık. Artık de üç farklı lokasyondaki tesislerimiz için Sıfır Atık Dokümanı almaya hak kazanarak, sürdürülebilirlik konusundaki projelerimize aralıksız devam ediyoruz.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %