Ptt aş başkanlığında toplanan dünya posta birliği sektörün geleneğini konuştu

0 0
Read Time:2 Minute, 23 Second

“Pandemi periyodunda değeri katlanarak artmakta olan e-ticarette, tedarik zincirinde yer alan tüm paydaşların ve hâlihazırda faaliyet gösteren tüm posta işletmelerinin rolünün daha da ehemmiyet kazandığına inanıyorum. Biz bu noktada büyük deneyime sahibiz. PttAVM ve PTT Kargo hizmetlerimiz ile ülkemizde sağlamış olduğumuz başarıyı, kurduğumuz memleketler arası iş birlikleri ile ülkemiz dışında da kalıcı olarak sürdürüyoruz. PttAVM’yi bölgedeki en büyük 5 oyuncudan biri yapmak istiyoruz.”

Birleşmiş Milletler ihtisas kuruluşlarından biri olarak faaliyetlerini sürdüren ve 192 ülkenin üyesi olduğu, merkezi İsviçre’nin Bern kentinde bulunan Dünya Posta Birliğinin (UPU), 2021 yılı 1’inci Olağan İdari Kurul Toplantısı yapıldı. PTT AŞ Genel Müdürü ve Dünya Posta Birliği (UPU) İdari Kurul Lideri Hakan Gülten’in başkanlığındaki toplantıda, 27’nci Kongre olarak bilinen Fildişi Sahili’nin Abidjan kentinde gerçekleşecek Kongrenin hazırlıkları, Kongre sonrası süreç ve UPU’nun gelecekteki çalışmaları hakkında kararlar alındı.

Kovid-19 önlemleri kapsamında çevrim içi olarak 400’den fazla iştirakçiyle gerçekleştirilen toplantıda konuşan İdari Kurul Lideri Hakan Gülten, dünya posta bölümünün Kovid-19 pandemisinden bir oldukça etkilendiğini, UPU üyesi tüm posta yönetimlerinin bu süreçte faaliyetlerini verimli bir biçimde yürütebilmeleri için Birlik olarak çalışmalara devam ettiklerini söyledi. 2020 yılı Aralık ayında gerçekleştirilen İdari Kurul oturumunun akabinde Dünya Posta Birliğinin misyonlarını aksatmadan sürdürebilmek için tekrar bir ortaya geldiklerini belirten Gülten, “2016 yılında İstanbul’da düzenlenen 26’ncı Kongre ile başlayan ve başkanlığını üstlendiğimiz İstanbul periyodunun sonlarına yaklaşıyoruz. Şirketimiz ve ülkemiz ismine başarılarla dolu, gurur duyduğumuz bir periyot geçirdik. Pandeminin oluşturduğu harikulâde şartlar nedeniyle ertelenen lakin bu yıl içerisinde gerçekleştirilmesi kararı alınan Kongreye kadar vazifemizi yüksek sorumluluk şuuruyla yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

“KOVİD-19 BÖLÜMDE DÖNÜŞÜME YOL AÇTI”

Kovid-19 pandemisinin tüm dünyada olduğu üzere posta ve kargo bölümünde de birtakım dönüşümlere yol açtığını kelamlarına ekleyen Gülten, “Fiziksel alışverişin yerini sanal alışverişler, fizikî toplantıların yerini sanal toplantılar ve hatta fizikî çalışma ortamlarının yerini sanal ofisler almaya başlamıştır. Pandemi devrinde ehemmiyeti katlanarak artmakta olan e-ticarette, üreticiden lojistiği sağlayan şirketlere kadar tedarik zincirinde yer alan tüm paydaşların ve hâlihazırda faaliyet gösteren tüm posta işletmelerinin rolünün daha da ehemmiyet kazandığına inanıyorum. Biz bu noktada büyük deneyime sahibiz. PttAVM ve PTT Kargo hizmetlerimiz ile ülkemizde sağlamış olduğumuz başarıyı, kurduğumuz memleketler arası iş birlikleri ile ülkemiz dışında da kalıcı olarak sürdürüyoruz. PttAVM’yi bölgedeki en büyük 5 oyuncudan biri yapmak istiyoruz.

Müşteri memnuniyetinin sağlanabilmesi için tüm dünyadaki posta yönetimleri ortasında fırsat eşitliğinin ve hizmet standardının sağlanması büyük değer taşıyor” diye konuştu.

27’nci Kongre hazırlıkları hakkında mesken sahibi ülke olan Fildişi Sahili’nin paylaşacağı şimdiki bilgilerin ve hazırlanacak öbür raporların 2021 Haziran ayında değerlendirileceğini belirten Gülten, Kongrenin nerede ve ne vakit yapılacağına dair en son kararın da yeniden birebir tarihte netleşeceğini tabir etti. Toplantıda ayrıyeten UPU’nun özel kargo şirketleri, e-ticaret platformları, havayolu şirketleri üzere öbür dal paydaşlarına açılması konusunda oluşturulmuş Vazife Gücü raporunda belirtildiği formda, kademeli olarak çalışmalara devam edilmesine ve gerekli mevzuat değişikliklerinin 27’nci Kongrede sunulmasına karar verildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %