QNB Finansbank, Servis Bankacılığı birimini kurdu

0 0
Read Time:1 Minute, 29 Second

E-ticaret, turizm, telekomünikasyon şirketleri ve Fintech’lerin yanı sıra, ferdi yahut hükmî müşterilerine finansal tahliller sunmak isteyen tüm kurumlar QNB Finansbank’ın sunduğu servis bankacılığı hizmetinden faydalanabilirler.

Servis bankacılığı modeli sayesinde mevzuatta arayüz sağlayıcı olarak tanımlanan kurumlar, direkt açık bankacılık servisleri aracılığıyla banka ile ilişki kurarak bankalarının sahip olduğu altyapıyı kullanabiliyor ve piyasaya yeni eser ve hizmetler sunabilir hale geliyorlar.

Bu hizmet modeli sayesinde, arayüz sağlayıcı pozisyonunda olabilecek e-ticaret, perakende, havacılık, telekomünikasyon, Fintech’ler üzere internet yahut taşınabilir uygulama üzerinden kullanıcılarına ulaşabilen tüm dallar ve firmalar sundukları finansal tahliller sayesinde müşteri tecrübesini artırabilecekler. Ferdî kullanıcılar ise servis bankacılığı ile hizmet yahut eser satın aldıkları platformlar üzerinden öbür rastgele bir uygulama yahut bankaya gitmeden kredi tahlilleri, kredi kartı, hesap ve yatırım süreçleri üzere birçok eser ve hizmete anında erişebilecekler.

Bahisle ilgili görüşlerini paylaşan QNB Finansbank Küme Hükmî Dijital Bankacılık Lideri Okay Yıldırım şunları söyledi: “Gelişmiş bankacılık hizmetleri sunan bir banka olarak dijital ekosistemi güçlendirecek gelişme ve uygulamaları yakından takip ediyor ve müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak hizmetleri süratle iş yapış formumuza uyarlıyoruz. Ferdî müşterilerde olduğu üzere kurumsal müşterilerimiz için de ‘iş yapma kolaylığını’ sağlamak ve büyümelerine ortak olmak bizim ideolojimizi oluşturuyor. Servis Bankacılığı modeli sayesinde, banka olarak, eser ve hizmetlerimizin yararlarını kendi kanallarımıza ek olarak kurumların arayüzleri üzerinden, muhtaçlığın doğduğu anda müşterilerimize ulaştırabilir hale geleceğiz. Servis Bankacılığı modeli, müşterini tecrübesini geliştirmek ve müşterilerine finansal tahliller sunmak isteyen tüm kurumlar için büyük bir fırsat. Bu kapsamda 2021 Aralık sonu itibariyle yürürlüğe giren Dijital Bankaların Faaliyet Asılları ile Servis Modeli Bankacılığı Hakkında Yönetmelik sonrasında süratle aksiyon alarak bu alana yatırım yaptık ve Ocak ayı itibariyle Türkiye’deki birinci Servis Bankacılığı Ünitesini kurduk. Bu ünitenin sorumluluğunu üstelenen Servis Bankacılığı Yöneticimiz Pınar Yaşa, Bankamız ödeme sistemleri ve KOBİ Bankacılığı ünitelerinde edindiği deneyim ışında Servis Bankacılığı modeline yönelik yenilikçi tahliller konusunda çalışmalarını sürdürüyor.”

-iDeal Haber Merkezi-

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %