Samsung, 2022 Türkiye Müşteri Deneyimi Ödülleri’nde 2 ödülün birden sahibi oldu!

0 0
Read Time:2 Minute, 16 Second

Samsung Türkiye, müşteri tecrübesi dünyasının en itibarlı ödüllerinden biri olan ve Awards International tarafından organize edilen 2022 Türkiye Müşteri Tecrübesi Yarışması’nda “Best Customer Service – En Âlâ Müşteri Hizmetleri” kategorisinde Altın, “Best Use of Technology – En Âlâ Teknoloji Kullanımı” kategorisinde ise Gümüş mükafata layık görüldü.

Samsung Türkiye, müşteri tecrübesi dünyasının en itibarlı ödüllerinden biri olan, Awards International tarafından organize edilen “2022 Türkiye Müşteri Tecrübesi Yarışması’nda” bir kere daha birbirinden değerli mükafatların sahibi oldu. Birincisi geçen yıl düzenlenen tertip, bu yıl birinci kere yüz yüze gerçekleştirildi ve toplam 145 finalist, 27 farklı kategoride yarıştı. Dünyanın birçok farklı ülkesindeki profesyonellerden oluşan uzman heyet grubu, müsabakada Samsung Türkiye’yi, “Best Customer Service – En Güzel Müşteri Hizmetleri” ve “Best Use of Technology – En Düzgün Teknoloji Kullanımı” kategorilerinde mükafata layık gördü.

Samsung Türkiye, müşteri muhtaçlıklarını odağına alan, mutlak müşteri memnuniyetini sağlamayı amaçlayan ve buna yönelik geliştirilen strateji ve uygulamalarla bu mükafatları almaya hak kazandı. Taşınabilir eserler için sunulan kesintisiz hizmet stratejisine bağlı olarak Samsung Türkiye, dijital kanallardan servis merkezlerine kadar tüm hizmetleri uçtan uca ve eksiksiz bir halde müşterilerine sunuyor. Taşınabilir eserler servis merkezlerinde sunulan randevusuz hizmetler, 1 saatte tamir, yedek aygıt opsiyonu ve süratli değişime ek olarak yeni devreye alınan Kolay Servis Uygulaması (kapıdan kapıya) ile servis merkezinde aygıt tanıtımı ve satışına imkan sağlayan uygulamaları da “En Güzel Müşteri Hizmetleri” kategorisinde birinci olunmasına kıymetli bir katkı sundu. Bunun yanında ‘Samsung Members’ aplikasyonu, İşitme Engellilere özel dayanak kanalı (duyaneller.com), Uzaktan Temas, Görüntü Takviye üzere teknolojik kanalların ve araçların kullanımı da “En Âlâ Teknoloji Kullanımı” kategorisinde Gümüş mükafata layık görülmesini sağladı.

Aldıkları mükafatlar ile ilgili değerlendirmede bulunan Samsung Türkiye Müşteri Hizmetleri Yöneticisi Erbil Topgül, “Samsung, teknoloji geliştiricisi ve inovasyon başkanı bir marka olarak, sunduğu eser ve hizmetlerle müşterilerin hayatlarına artı bedel katmayı hedefliyor. Bu misyona paralel olarak biz de servis merkezlerimizde insanı ve vakti odağa alan, müşterilerimize kesintisiz bir taşınabilir bağlantı tecrübesi sağlamayı amaçlayan bir süreç uyguluyoruz. Bu kapsamda, müşterilerimiz servis merkezlerimize randevusuz bir biçimde gelebiliyor ve ortalama 1 saatte tamir hizmeti alabiliyor. 1 saatten uzun sürecek tamiratlarda ise kendilerine yedek aygıt veriliyor. Ayrıyeten, bunu tercih etmeyen kullanıcılarımızın aygıtlarını, adreslerine motokurye ile ulaştırıyor, anında değişim imkanı ile ayrıcalıklı bir hizmet tecrübesini yaşamalarını sağlıyoruz. Kesintisiz bağlantı stratejimize paralel olarak servis merkezlerimiz yanında; davet merkezi, WhatsApp takviye çizgisi, canlı takviye, Samsung Members uygulaması, Samsung Forum, uzaktan ilişki, görüntü takviye ve web sitemizin takviye kısmıyla, kısaca dijital dayanak kanallarıyla da müşterilerimizin her daim yanındayız. Bu hayata geçirdiğimiz uygulama ve projelerin 2022 Türkiye Müşteri Tecrübesi Yarışması’nda birbirinden pahalı heyet üyeleri nezdinde bedel görmesi ve mükafata layık görülmesi bizleri çok gururlandırdı. Muvaffakiyete giden bu seyahatte bizlerle olan tüm çalışma arkadaşlarıma ve iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum. Bu kıymetli takımın katkısıyla müşterilerimiz için en uygun hizmeti sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %