SEC Başkanı Gensler: “Kripto yatırımcılarını korumak için daha fazla şey yapılmalı”

0 0
Read Time:35 Second

SEC Lideri Gary Gensler, kripto para varlıklarının hayli spekülatif olduklarını ve buralara yönelen yatırımcıların daha fazla müdafaaya muhtaçlıkları olduğunu söyledi.

Gensler, kripto para varlıklarına yönelen yatırımcıların korunmamaları halinde bu yatırımcıların piyasalara itimatlarını kaybedecekleri ikazında bulundu. 

kripto paralara yatırım yapan yatırımcıların, öteki varlıklara yatırım yaptıkları vakitlerde alabildikleri bilgileri kripto para süreç platformlarından alamadıklarını belirten Gensler, yatırımcıların bu süreç platformlarının kendilerine karşı durum alıp almadıklarını yahut o kripto varlıkların nitekim dijital cüzdanlarında olup olmadığını bilemediklerini vurguladı. 

Kripto piyasası merkeziyetsiz olarak bilinse de gerçekte süreç aktivitesinin büyük kısmının bir elin parmakları kadar süreç platformunda gerçekleştiğine dikkat çeken Gensler, bu platformların ve token ihraççılarının kesimin kurallarının ve bilgilendirme siyasetlerinin uygunlaştırılması için SEC ile birlikte çalışmaları gerektiğini söz etti.

-Foreks Haber Merkezi-

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %