Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli aşı için yeni tarih verdi: Eylül-ekim gibi üretime geçeceğine inanıyorum

0 0
Read Time:54 Second

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazını Üsküdar’da bulunan Hz. Ali Camii’nde cuma namazını kıldı. Erdoğan namazın akabinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“AŞI TEDARİĞİNDE DÜŞÜNCE YAŞAMAYIZ”

Erdoğan, kovid-19 aşılarıyla ilgili olarak, “Aşı tedariğinde rastgele bir düşünce yaşayacağımızı sanmıyorum. Şu anda zati elimizde yeteri kadar aşı var. Rusya’yla yaptığımız görüşmelerle Sputnik aşısı inşallah geliyor, gelecek. Hatta gerekirse sayın Lider ile de görüşmemizi yapacağız. Biontech, Almanya’dan onun verilmiş kelamı var. O da inşallah gelecek Ben olağanüstü bir durum olacağına inanıyorum.” dedi.

“YERLİ AŞI EYLÜL-EKİM ÜZERE ÜRETİME GEÇECEK”

Daha evvelki açıklamalarında yerli aşı için nisan ayını işaret eden Erdoğan, bugün yaptığı değerlendirmede ise eylül-ekim ayında üretime geçmesini beklediğini söyledi.

Erdoğan, yerli aşı konusunda “Yerli aşıyla da şu an üniversitelerimiz, kimi ilaç firmalarımız ağır bir çalışmanın içindeler. Bana o denli geliyor ki onların bana verdikleri kelama dayanarak konuşuyorum eylül-ekim üzere onların da üretime geçeceğine inanıyorum.” açıklamasında bulundu.

“GÜNEY KIBRIS’A GÜVENMİYORUM”

Kıbrıs Doruğu’na ait de konuşan Erdoğan, “Şimdi 2-3 ay sonrasına atıldı ve ben yeniden bir sonuç alınabileceğine ihtimal vermiyorum. Zira dürüst değiller. Güney Kıbrıs’a güvenmiyorum, inanmıyorum. Onlar hiçbir vakit dürüst davranmadılar” sözlerini kullandı.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %