Son Dakika: Emekli bayram ikramiyesi 1100 liraya çıkarıldı

0 0
Read Time:48 Second


Milyonlarca emeklinin gözünü kulağını çevirdiği Ramazan Bayramı emekli ikramiyeleriyle ilgili müjde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi.

İKRAMİYELERE 100 TL’LİK ARTIRIM YAPILDI

Geçtiğimiz yıllarda Ramazan Bayramı’nda bin TL ve Kurban Bayramı’nda bin TL olmak üzere toplamda 2 bin TL ödeme yapılan ikramiyelere bu yıl 100 TL’lik bir artırım geldi.

AK Parti MKYK toplantısı sonrası gazetecilerden gelen, ”Emeklilere bayram ikramiyesinin bin 500 lira üzere bir sayı konuşuluyor” soruya karşılık veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öyle bir şey yok. Ben ne dedim? Bin + enflasyon. Büyük ihtimalle enflasyon 85 üzere oluyor, bunu inşallah 100’e tamamlayacak, inşallah bin 100 olarak yapacağız. Bunu da Meclis’e değil, bir kararname ile göndereceğiz. Vakit kaybetmeden hızla bayrama yetiştireceğiz’ dedi.

Emekliler böylelikle Ramazan ve Kurban bayramında olmak üzere toplamda 2200 TL ikramiye alacak.

İKRAMİYELER NE VAKİT YATACAK?

Ramazan Bayramı ikramiyesinin mayıs ayının birinci haftası yani 3-7 Mayıs tarihleri ortasında yatması planlanıyor. Ayrıyeten Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ile ilgili de muştuyu veren Erdoğan, Temmuz ayının ortasında da Kurban Bayramı ikramiyelerinin yatırılacağını kaydetti.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %