Son Dakika! Tam kapanmada görevli olan kamu personeli ve milli sporculara şehirler arası seyahatte izin belgesi muafiyeti tanındı

0 0
Read Time:56 Second

İçişleri Bakanlığı 81 Vilayet Valiliğine Seyahat Müsaade Dokümanı bahisli ek genelge gönderdi. Genelge de kentler ortası seyahatlerde kimlerin müsaade dokümanından muaf tutulacağı belirtildi.

Genelgede şu tabirlere yer verildi:

”Genelge kapsamında; zarurî bir kamusal vazifenin ifası için kurumlarınca görevlendirilmiş olan kamu vazifelilerinin yanı sıra profesyonel spor karşılaşmaları ile yurt içi ve yurt dışı karşılaşma ve kamplara katılacağına yönelik ilgili federasyonlarınca evrak düzenlenmiş olan ulusal atletler, yöneticiler ve öbür görevlilerin (hakem, gözlemci, temsilci vb.) her türlü vasıtayla yapacakları şehirlerarası seyahatlerde kimlik kartı ve vazife evrakının ibrazı kâfi olacak. Ayrıyeten seyahat müsaade dokümanı istenilmeyecek.

MİSYON EVRAKI DÜZENLENMESİ GEREKİYOR

Toplu ulaşım araçlarıyla (uçak, tren, otobüs vb.) yapılacak seyahatlerde toplu ulaşım faaliyetlerinde bulunan işletme yahut firmalar tarafından bu konuya ait denetim sağlanacak. Kimlik kartı ve vazife evrakı düzenlenmiş olan şahısların (ayrıca seyahat müsaade dokümanı istenilmeden) toplu ulaşım araçlarına kabulleri sağlanacak.

Kolluk kuvvetlerince yürütülecek kontrol faaliyetlerinde kuralları tutan kamu vazifelileri, sportmen, yönetici ve öteki vazifelilerinin şehirlerarası seyahatlerine müsaade verilecek ve seyahat müsaade dokümanı istenmeyecek.

Bu temeller doğrultusunda Genel Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci unsurları uyarınca İl/İlçe Genel Hıfzıssıhha Şuraları kararları acilen alınacak. Uygulamada rastgele bir aksaklığa meydan verilmeyecek ve mağduriyete neden olunmayacak”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %