Sürdürülebilir hareketliliğin önde gelenleri 1 – 4 Haziran’da Movin’on Zirvesinde buluşuyor

0 0
Read Time:2 Minute, 17 Second

Dünyanın en büyük lastik üreticisi Michelin tarafından 2017 yılında oluşturulan ve bugün 300’den fazla kamusal ve özel kuruluşu bir ortaya getiren ortak inovasyon ekosistemi “Movin’On 2021 Zirvesi”, 1-4 Haziran tarihlerinde fijital ortamda 80 milletlerarası konuşmacıya ve 40 farklı çalışma kümesi oturumuna mesken sahipliği yapacak.

Dünyanın en büyük lastik üreticisi Michelin tarafından 2017 yılında oluşturulan ve bugün 300’den fazla kamusal ve özel kuruluşu bir ortaya getiren, dünyanın sürdürülebilir hareketlilik için önder ortak inovasyon ekosistemi Movin’On 2021 Tepesi 1-4 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Dört gün sürecek olan aktiflik, Paris, Monteral ve Singapur olmak üzere üç stüdyo’dan fijital bir formatla 50 saatlik bir canlı yayın halinde gerçekleştirilecek.

Süregelen ve global olarak yaşanan pandeminin hareketlilik formlarının evrimini hızlandırırken, ulaştırma istikrarlarını de dönüştürüyor. Sürdürülebilir hareketliliğin daha çok ön plana çıktığı bu periyotta düzenlenecek olan Movin’On Doruğu, dünyanın dört bir yanından iştirakçilerle birlikte 80 milletlerarası konuşmacıve 40 başka çalışma oturumuna konut sahipliği yapacak. Zirve’de içinden geçilen devrin en önemli zorlukları ele alınacak ve pandemic ile birlikte başlayan kölü değişim ele alınacak.

Movin’On Doruğunda; Konferans, panel ve çalışma oturumlarından kimileri şöyle;

  • Tüketici davranışlarında pandemiyle bağlı olarak görülen değişimler ve bunların sürdürülebilir bir son adım teslimatı dahil tedarik zinciri üzerindeki tesirleri.
  • Ulaştırma, güç ve altyapı bölümleri ortasında iş birliği gerektiren bir mecburilik olan iklim değişikliğiyle uğraş hareketi
  • Döngüsel iktisadın ötesinde, rejeneratif iktisat kaynakların tekrar üretimi yoluyla müspet bir tesir yaratır.
  • Yeni hareketlilik tahlillerini mevcut ulaştırma tahlillerine entegre etmek için kentsel ve kent etrafı alanlarda hareketlilik planları inşa etme gereksinimi.
  • İş, sıhhat hizmetleri ve eğitime erişimi teminat altına alan üniversal inançlı ve kapsayıcı hareketlilik hakkı
  • Şahsileştirilmiş bir hizmet ve bu hizmetin etik ve sorumlu idaresi için kritik ehemmiyet taşıyan hareketlilik bilgileri.

Movin’On Zirvesi’nde yer alacak olan ve hareketlilik, dünya, toplum için harekete geçen konuşmacılardan kimileri şöyle; Omar Abbosh (Kurumsal Lider Vekili, Microsoft), Jean-Laurent Bonnafé (CEO BNP Paribas), Alexandra Cousteau (Çevre Savunucusu & Su Siyaseti Uzmanı) Oscar de Bok (CEO DHL Tedarik Zinciri), Luca de Meo (CEO Renault), Randall Field (İcra Yöneticisi, Hareketlilik Sistemleri Merkezi, MIT Güç İnisiyatifi), Anne Goodchild (İnşaat ve Etraf Mühendisliği Profesörü, Washington Üniversitesi), Xavier Huillard (CEO Vinci), Ilham Kadri (CEO Solvay), Patrick Koller (CEO Faurecia), Florent Menegaux (CEO Michelin), Satya Nadella (CEO Microsoft), Bertrand Piccard (Kurucu ve Lider, Solar Impulse Vakfı), Anne Rigail (CEO Air France), Rodolphe Saadé (Başkan ve CEO CMA CGM), Jeffrey Sachs (SDSN Lideri, Birleşmiş Milletler, Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi Yöneticisi, Columbia Üniversitesi), Julie Sweet (CEO Accenture), Eiichi Taniguchi (Ulaştırma ve Lojistik Emeritus Profesör, Kyoto Üniversitesi)

Öte yandan Zirve’de; Avrupa, Asya, Afrika ve Kuzey Amerika’nın en önemli kentlerinden hareketlilik başkanları kendi kentlerinde yürütülen inisiyatifleri ve karşılaştıkları zorlukları anlatmak için sahne alacaklar. Bu kentlerden kimileri: Göteborg, Helsinki, Montreal, New York City, Quelimane, Seattle, Singapur, Vancouver…

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %