Tatilbudur Sektördeki 25.Yılında 1.200.000 Misafir İle 2.5 Miyar Ciro Hedefinde

0 0
Read Time:5 Minute, 39 Second

Çeyrek asrı aşkın bir müddettir Türk turizmine verdiği hizmetler ve dijital turizmde gerçekleştirdiği öncü projelerle kesimin başkan oyuncularından biri olan Tatilbudur; daldaki 25. yılını son 4 yılda 5 kat büyüme ile kutluyor. Türkiye’nin 60’a yakın vilayetinde, 500’den fazla acentesi, 2.500’den fazla tatil danışmanı ve 140 milyon görüntülenmeye sahip web sitesi ile hizmet veren şirket, 2022 yılında 1,2 milyon konuğun tatil tecrübelerine aracılık ederek 2.5 Milyar TL üzerinde ciro maksadında.

Türkiye’nin bedelli turizm bölgelerinde keyifli tatil tecrübelerine aracılık eden ve bölümün büyük oyuncularından biri olan Tatilbudur; bölümdeki 25. yılı için İstanbul’da bir basın toplantısı düzenledi. TatilBudur İdare Konseyi Lideri Bülent Kuş ve İdare Konseyi Üyesi Çetin Yılmaz’ın da katıldığı basın toplantısında markanın çeyrek asırlık kıssasını, yenilikçi vizyonunu ve yeni amaçlarını Tatilbudur CEO’su Onur Otruş anlattı.

Marmaris’in Küçük Ölçekli Turizm Acentesini Bugün 50 Milyon Tatilsever Ziyaret Ediyor

Kuruluşu 1997 yılına dayanan, turizm piyasasına yeni bir anlayış getirmek için yola çıkan şirket, kuruluşundan 10 yıl sonra Tatilbudur ismi ile yeni yol haritasını oluşturdu. Yeniliklere açık ve kesimde fark yaratan bir şirket olmayı prensip edinen TatilBudur; bugün yüzlerce bireye istihdam sağlayarak ve milyonlarca şahsa hizmet sunarak bölüme istikamet veriyor. Şirket, teknolojik alt yapısı, müşteri odaklı anlayışı ve süratli büyüme trendi ile yatırımcıların ilgisini çekerek birinci yatırımını 2010’da alırken, 2015 yılında ikinci ve 2020 yılında ise İş Teşebbüs Sermayesi ve Kurucu Ortaklar Bülent Kuş ve Çetin Yılmaz’dan üçüncü yatırımlarını alarak güçlendi.

25 Yıllık Esaslı Deneyim ile Türkiye’nin En Büyük Turizm Teknoloji Platformu Tatilbudur!

Kesiminde 25. yılı deviren Tatilbudur; geniş eser yelpazesi ile Türkiye’nin büyük turizm teknoloji platformlarında dorukta. B2B ve B2C alanlarında faaliyet gösteren şirket; yaz otelleri ve tatil köyleri, kent otelleri, Kıbrıs otelleri, termal tesisler, kültür çeşitleri, mavi seyahat, gemi cinsleri, yurt dışı çeşitleri, balayı paketleri, vize ve ulaşım hizmetlerinde efektif bir buluşma noktası. Yurt içinde 70’den fazla ve yurt dışında 60’dan fazla destinasyona cinsler düzenleyen marka, tıpkı vakitte kurumsal firmaların turizmde gereksinim duyduğu; toplantı kongre, konferans, fit hizmetleri de veriyor. Tekrar kendilerine bağlı GTC markası ile teknolojik bir altyapı ve multi app ilişkileri aracılığıyla tek ekrandan cazip fiyatlar ile uçak bileti satışı gerçekleştiriyor. Tatilbudur kendi bünyesinde bulunan TBC markasıyla ise konaklama kesiminde faaliyet göstererek otel işletmeciliği yapıyor. Markanın CEO’su Onur Otruş bu mevzu ile ilgili olarak 2023 yılında 3 otel daha alarak bu kesimde de markalaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Ots Küresel ile yaptığı iş birliği çerçevesinde ıncoming operasyonu gerçekleştiren Tatilbudur; başta İstanbul destinasyonunda olmak üzere dünyanın birçok noktasında bulunan satış kanallarına, Ots Küresel alt yapısı üzerinden tedarik erişimi sağlıyor.

56 Vilayet, 500’den Fazla Acente, 2.500’den Fazla Tatil Danışmanı ve 50 Milyon Ziyaretçi Alan TatilBudur’da Satışların 85’i Online Kanallardan Tetikleniyor.

Site, Türkiye’nin en büyük turizm portallarından birisi olarak yıllık 50 milyon ziyaretçi alıyor ve 140 milyon sayfa görüntülenmeye sahip. Ziyaretçilerin 42 milyonluk kısmı ise taşınabilir kanallardan geliyor. 33 kişilik yerinde arge teknoloji takımı ve toplamda 550 kişilik Tatil Budur ailesi ile konukların taleplerine hizmet veriyor.

Müşteri Memnuniyet Oranı 91, 2022 Ciro Maksadı 2.5 Milyar TL

Tatilseverlerin, renkli ve olağanüstü anılar biriktirmesine aracılık eden şirket; son 4 yılda yaklaşık 5 kat büyüdü. 2021 yılında 2 milyona yakın davetten 91 müşteri memnuniyeti sağladıklarını söyleyen CEO Onur Otruş; TatilBudur’un 2021 yılı için bütçelediği cironun, Ağustos ayının birinci haftasının sonunda gerçekleştiğini ve beklentinin üzerine çıkarak 1,2 milyar TL’yi aştığını söz etti. TatilBudur 2022 yılında 1,2 milyon konuğu tatil tecrübeleriyle buluşturarak 2.5 milyar TL ciro hedefliyor.

25.Yılda 12 Dev Adam’ın Yanında

25.yılında renkli, dinamik ve eğlenceli yüzünü ulusal grup ana sponsorluğu ile parkelere taşıyan ve 12 Dev Adam’ı tribünlerden destekleyen Tatilbudur; Basketbol Ulusal Kadrolar Ana Sponsoru oldu. Sporun birleştirici gücünün altını çizen ve sporu destekleyen Tatilbudur; ayrıyeten 25.yılında ekran yüzü olarak da başarılı oyuncu Mert Fırat’ı seçti.

Yatırımları Devam Edecek!

Daldaki 25. Yılı olmasının da tesiri ile 2022’den büyük beklentileri olan Tatilbudur; marka ve teknoloji başta olmak üzere birçok yatırımına devam edecek.Tüketiciye ulaşacağı, online ve offline kanallarda 360 derece bağlantı yaptığı stratejik yol haritasında tüm yılı kapsayan TV, radyo ve outdoor yatırımlarına da sürat kesmeden devam edecek.

Dijital Seyahat Danışmanı Hayatımızda!

TatilBudur, değişen dünyada müşteri davranışını hakikat tahlil etmek için kalitatif ve kantitatif pazar araştırmaları yaparak, tüketicilerin ana gereksinimlerine odaklı içerik, tasarım ve teknolojileri ön plana alan yeni web ve taşınabilir web versiyonunu hayata geçiriyor. Şirket, şu an taşınabilir web in 90 düzeyine gelen kullanım hissesinin birçok bölümde olduğu üzere seyahat kategorisinde de taşınabilir uygulamalara süratli bir penetrasyonla kayacağını görüşünde. Büsbütün yenilenmiş; en son teknolojik alt yapılar ile hazırlanmış ve yeni özellikler ile donatılmış yeni uygulama yakın vakitte hayata geçecek. Ayrıyeten öteki bir projesi olan makina öğrenmesi altyapısı ile kendini geliştirerek hizmet verecek olan dijital seyahat danışmanı, konukların online’deki süreçlerini kolaylaştıracak. Tedarik, fiyatlama, içerik satın alma ve tahsilat etapları da dahil olmak üzere çabucak hemen hiç el değmeden tüm süreç dijital platformda yönetilecek.

Tatilbudur; TB Cüzdan ile Dijital Cüzdan Dünyasında!

Tatilbudur TB Cüzdan ile dijital cüzdan dünyasına adım atmaya hazırlanıyor. Bu dijital cüzdan ile kullanıcılar, Rezervasyon Yaptıkça TB Para Kazanma Fırsatı, Bireye Özel İndirimlerden Faydalanma, Erken Rezervasyon Kampanyalarında Ön Satış Fırsatı, Konaklama Esnasında Otel İçi İmkanlarda Özel Haklara Sahip Olmak üzere ayrıcalıkların sahibi olabilecekler.

Erken Rezervasyonlar 250 Arttı

Turizm bölümünde 2022 yazı erken rezervasyonlarına ait Onur Otruş: “2022 erken rezervasyon kampanyamızı 12 Kasım’da başlattık. 2022 Nisan ayı prestijiyle gerçekleşen erken rezervasyon sayımız, 2019’a nazaran 250, 2021’e nazaran 456 üstte. Bu yılın dinamikleri düşünüldüğünde son dakika için alışkın olduğumuz kadar müsaitlikler beklemiyoruz, tüketicimiz 2022 dönemi için erken rezervasyonu en güzel halde kıymetlendirdi. Bizler, tüketicinin bu manada işini kolaylaştırmak için gereken her şeyi yapıyoruz. Şöyle ki bu yıl otellerin dış pazar talepleri ile erken tarihlerde dolacağına dair bir öngörümüz var. Kesim genelinde hakim olan, tüketicinin bu günden tatilini satın alması için indirim her ne kadar en belirleyici öge üzere görünse de kimi durumlarda tek başına kâfi olmayabiliyor. Bunun dışında 4 aya varan taksit ertelemeleri hayatımıza girdi. Bu gün aldığınız tatilin birinci taksidini 4 ay sonra ödemeye başlayabiliyorsunuz, şayet limit meselesine da sahipseniz bu gün toplam tatil fiyatının yalnızca dörtte birini ödeyerek kalanını otelinize girişten evvel tamamlayabiliyorsunuz, buna kesintisiz iptal hakkını da eklediğinizde bence herkesin mümkün tatilini şimdiden alıp bir kenara koyması kıymetli.” dedi.

Rusya-Ukrayna Tansiyonu Alternatif Pazarları İştahlandırdı

Türkiye turizmini etkileyen Rusya Ukrayna tansiyonu ile ilgili Otruş şunları söyledi: “Sektörün, bu iki ana pazardan gelmesini beklediği rezervasyonların oluşturduğu açığı iç pazar ve öteki tüm alternatif pazarlar muazzam bir iştahla satmaya devam ediyor. İç pazar şimdiki durum prestijiyle, altın çağını yaşadığını söylediğimiz 2018,19 ve 21 yıllarının çok üzerinde bir satış ivmesine sahip. Bu dönem iç pazarın genel pastadaki hissesi hiç olmadığı kadar büyük olacak kanısındayız. Bu tansiyonun yarattığı açığı Orta Avrupa, Almanya ve İngiltere pazarları kapayacak üzere görünüyor. Bu bölgelerde yapılan tatil aramalarında Türkiye öne çıkıyor.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %