Teknosa’da dijital dönüşüm mağazalarla sürüyor

0 0
Read Time:3 Minute, 21 Second

Türkiye teknoloji perakendeciliğinin öncüsü Teknosa, mağazaları olan dijital bir platforma dönüşüm seyahatinde değerli bir adım daha atarak, dijitalleşme, sürdürülebilirlik ve erişilebilirlik odağıyla yeni konsept mağazasını City’s İstanbul AVM’de açtı. Teknosa, karşılama anından uğurlamaya kadar insanı odağa alan, tecrübe alanları ve bilgilendirme ekranları aracılığıyla müşterilerine dijital bir tecrübe sunan yeni konseptte, içerik karmaşasından uzak, sade bir yapıyla hizmet vermeyi hedefliyor.

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, çoklu kanal stratejisi çerçevesinde mağaza ağını tecrübeyle güçlendirmeye ve bölümde birincilere imza atmaya devam ediyor. Bütünsel ve kapsamlı bir tecrübe için müşteri trendleri ve dünya örneklerinden yola çıkan Teknosa, müşteriyi odağa alan yeni konsept mağazasını Teknosa İdare Şurası Lideri Hakan Timur ve Teknosa Genel Müdürü Sitare Sezgin’in konut sahipliğinde iş ortaklarının da iştirakiyle City’s İstanbul AVM’de açtı. Teknosa, Extra formatıyla toplam 1.110 metrekare alanda hizmet verecek, dijital yetkinliklerle zenginleştirdiği yeni konsept mağazada, karşılama anından uğurlamaya kadar tecrübe alanları ve bilgilendirme ekranları aracılığıyla içerik karmaşasından uzak, sade bir yapıyla müşterilerine hizmet vermeyi hedefliyor. Teknosa pazaryeri iş modelinin birinci sefer entegre edildiği mağazada, yesyeni eser kümeleri da teknoloji severlerin ilgisine sunuluyor. Birinci basamakta müzik, akıllı konut hayat, hobi ve hırdavat bahçe eserlerinin yer aldığı pazaryeri alanının, dönemsel olarak farklı konsept ve eserlerle canlılığını sürdürmesi planlanıyor.

Deneyim alanları, engelliler için özel dizaynlar ve sürdürülebilirlik duvarıyla farklılaşıyor

Sektörde bir birinci olan yeni konsept mağazada pazaryeri alanının yanı sıra gaming, süpürge, şahsî bakım, hava temizleyicileri ve robot süpürge tecrübe alanları da müşterilerle buluşuyor. Ayrıyeten görme engelli müşteriler için oluşturulan yürüyüş alanları ve satış danışmanlarına kolaylıkla ulaşabilecekleri butonlar ile fizikî engelli müşteriler için kasada ve Tekno Hizmet alanında oluşturulan kısımlar de mağazanın sunduğu yenilikler ortasında öne çıkıyor. Teknosa, mağazada oluşturduğu ‘sürdürülebilirlik duvarı’ ile geri dönüşümden karbon ayak izini hesaplamaya pek çok mevzuda müşterilerini bilgilendirip, sürdürülebilir bir dünya için harekete geçmeye de çağırıyor. Teknosa, yıl sonuna kadar 6 mağazayı daha yeni konsepte dönüştürmeyi planlıyor.

“Kesintisiz çoklu kanal tecrübesi sunuyoruz”

Açılışa katılan Teknosa İdare Şurası Lideri Hakan Timur, dijital dönüşüm stratejilerinde kesintisiz çoklu kanal tecrübesinin kilit rol oynadığını belirterek, şunları söyledi: “Şirketimizi mağazaları olan dijital bir platforma dönüştürüyoruz. Bunun için hem mağazalarda hem de online kanalda daha geniş bir eser yelpazesi ile fijital, güçlü bir müşteri tecrübesi sunmaya odaklanıyoruz. Bu kapsamda değişen müşteri beklentileri, yeni hizmetler ve dijitalleşme gereksinimlerine paralel olarak müşteri tecrübesi bakış açısıyla yeni mağaza konseptimizi müşterilerimizle buluşturmanın memnunluğu içindeyiz. Bölümde bir birinci olan yeni konsept mağazamızı müşterilerimize alışveriş seyahatinin her basamağında daha uygun bir tecrübe sunacak biçimde tasarladık. Yeni konsept mağazamızda birinci sefer pazaryeri eserlerimiz de yer alıyor. Esaslı mağaza ağımız ve güçlü satış gücümüzle ülkemizin çoklu kanal tecrübesine sahip birinci pazaryeri olma yolunda da emin adımlarla ilerliyoruz. Eşsiz müşteri tecrübesi için yatırımlarımıza sürat kesmeden devam edeceğiz.”

“Akıllı, insancıl ve ilham veren bir tecrübe yaşatmak istiyoruz”

Teknosa Genel Müdürü Sitare Sezgin de müşterilere tüm kanallardan akıllı, insancıl ve ilham veren bir tecrübe yaşatmak istediklerini belirterek, şöyle konuştu: “Dijitalleşme, sürdürülebilirlik ve erişilebilirlik odağıyla alışveriş öncesi, sırası ve sonrası tahlillerimizi müşteri beklentilerine nazaran geliştiriyoruz. Araştırmalara nazaran müşterilerin yüzde 84’ü markanın sunduğu tecrübenin eser ve hizmetleri kadar kıymetli olduğunu söylüyor. Biz de tecrübe merkezi olan mağazalarımızın dijital yetkinliklerinin geliştirilmesine öncelik veriyoruz. Müşterilerle daha çok konuşan, dijitalleşen mağaza konseptimizde farklı tecrübe alanlarımız, engelli müşterilerimize özel dizaynlarımız ve sürdürülebilirlik yaklaşımımızla kesintisiz ve eşsiz bir müşteri tecrübesi sunmak istiyoruz. Birinci sefer mağaza operasyonlarımız ile pazaryeri operasyonlarımızı da bütünleştirdik. Mağazalarımızı dijital kanallarımızla pürüzsüz bir formda entegre etmek için yeniliklerimizi sürdüreceğiz. Yıl sonuna kadar 6 mağazamızı daha yeni konsepte dönüştürmeyi planlıyoruz.”

“Mağaza konseptimizi dijital yetkinliklerle zenginleştiriyoruz”

Teknosa Perakende Satış Genel Müdür Yardımcısı Enver Yelkenci ise müşteri beklenti ve muhtaçlıklarını yanlışsız anlayıp, beklentilerin de ötesinde bir tecrübe yaşatmak üzere yola çıktıklarını belirterek, “Sistemimizde yer alan 18 milyonu aşkın müşteri verisini işimizi, süreçlerimizi uygunlaştırmak ve müşterilerimize daha yeterli hizmet sunabilmek için tahlil ediyoruz. Data analitiği çalışmalarımızın sonuçlarını, müşteri araştırmalarımızı, dünya trendlerini, şirket içinde kurduğumuz proje takımımızın uzmanlıklarını ve 22 yıllık birikimimizi bu alanda tecrübeli bir ajansla birleştirerek dijital yetkinliklerle zenginleştirdiğimiz yeni konseptimizi oluşturduk. Müşterilerimizin alışveriş öncesi, sırası ve sonrası yaşadıkları tecrübeye odaklanan, içerik karmaşasından uzak, sade bir yapıyla hizmet vermeyi hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %