Terra ekibi, kalan kripto para rezervlerini açıkladı

0 0
Read Time:1 Minute, 35 Second

Investing.com – Terraform Labs’ın Bitcoin rezervlerinden sorumlu kâr emeli gütmeyen kuruluşu Luna Foundation Guard (LFG), Terra’nın Bitcoin rezervlerine ne olduğuna dair mevzuyu açıklığa kavuşturdu.

LFG, Bitcoin rezervleriyle ilgili sessizliğini bozarken algoritmik kripto para UST’nin sabitliğinin bozulmasıyla ziyana uğrayan yatırımcıların kayıplarını telafi etmek için çalışacaklarını duyurdu.

Bitcoin rezervinin büyük çoğunluğu UST’yi kurtarmak için harcandı

Kurum tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada birinci olarak küçük yatırımcıların ziyanının karşılanacağı duyuruldu. LFG tarafından yapılan açıklamada ayrıyeten Bitcoin rezervlerinin çöküşün başladığı 8 Mayıs tarihinden itibaren UST sabitliğini korumak için kullanıldığı söylendi. Buna nazaran rezervlerde bulunan 80.000 BTC’nin büyük çoğunluğu UST’nin sabitliğini korumak için kullanıldı. Şu an ise portföylerinde 313 BTC kaldığı görülüyor.

Son duruma nazaran LFG’nin yalnızca bir hafta evvel rezervlerinde 3,1 milyar dolar varken şu an yalnızca 87 milyon dolar kaldığı biliniyor. LFG, UST krizini aşmak için milyarlarca dolar Bitcoin harcamasına rağmen başarılı olamadı ve UST’nin fiyatı 0,05 dolara kadar geriledi. Şu an ise 0,09 dolarda bulunuyor.

Yapılan açıklamada LFG’nin UST’nin 1 dolar sabitliğini korumak için hafta boyunca Blockchain üzerinden takas ve BTC rezervlerini kullanarak kredi kullanma yoluna başvurduğu belirtiliyor. Açıklamaya yapılan yorumlar, LFG’nin süreç yaptığı karşı taraflar konusunda daha net bilgi talebi konusunda ağırlaşıyor.

LFG’nin rezervlerinde ne kaldı?

Luna Foundation Guard (LFG) tarafından yapılan açıklamanın akabinde gözler Terra CEO’su Do Kwon’u arasa da şimdi ekosistemin başındaki isimden yeni bir açıklama gelmedi. Buna karşılık Binance CEO’su Terra hakkında açıklamalar yapmaya devam ediyor. Bugün Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’den de bir açıklama gelirken her iki isimde tazminat planının oluşturulması ve birinci olarak küçük yatırımcıların kayıplarının telafi edilmesi planını destekliyor.

LFG ise elinde kalan kripto varlıkları, UST kullanıcılarının ziyanlarını telafi etmek için kullanmayı planlanıyor. Yapılan açıklamaya nazaran LFG’nin rezervlerinde şu an 313 Bitcoin ile birlikte 39.914 BNB, 1.973.554 AVAX, 1,847 milyar UST ve 222.713 LUNA bulunuyor.

Müellif: Günay Caymaz

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %