Tesla, Altria, Dow ve Toyota değer kaybetti

0 0
Read Time:1 Minute, 17 Second

Yazar – Peter Nurse

Investing.com

Twitter (NYSE:TWTR) idare konseyi, hissedarların Elon Musk’ın şirketi devralması tarafında oy kullanmalarını tavsiye etmesine karşın payları %1,4 düşüş yaşadı.

Tesla (NASDAQ:TSLA) payları %1,7 düştü. Elektrikli araba üreticisinin California montaj fabrikasındaki eski bir asansör operatörü, açtığı davada 15 milyon dolarlık bir tazminatı reddederek bir yargıcın 137 milyon dolarlık heyet kararını bozmasının akabinde yeni bir davaya kapı açtı.

Altria (NYSE:MO) %0,4 ve Philip Morris (NYSE:PM) %0,7 bedel kaybetti. Biden idaresi tütün eserlerindeki nikotini azaltarak bağımlılık yaratma niteliğini düşürmeyi amaçlayan adımlar attı.

Morgan Stanley (NYSE:MS), Advanced Micro Devices (NASDAQ:AMD) pay senedinin %20’den fazla yükselebileceğini söyleyerek derecesini “ağırlık artır”a çıkarmasına karşın çip üreticisinin payı %1,7 düşüş yaşadı.

Lockheed Martin (NYSE:LMT) ise Almanya’ya birinci F-35 savaş uçağını 2026 yılında teslim edebileceğini ve Yunanistan ve Çek Cumhuriyeti’nin de ağır ilgisini aşikâr etmesiyle Avrupa’dan daha fazla sipariş beklediğini söylemesine karşın pay senedi %0,7 geriledi.

Ryanair (NASDAQ:RYAAY) ADR’leri %0,6 düşüş gösterdi. Avrupa’nın en yüksek ikinci mahkemesi, rakibi Finnair’e sağlanan milyonlarca euro kıymetindeki devlet yardımı konusunda hava yolu şirketinin AB’ye yönelttiği yasal bir itirazı reddetti.

Dow (NYSE:DOW) %4,4 oranında düştü. Credit Suisse, pay senedinin bu noktadan düşeceğini söyleyerek yatırım derecesini “nötr”den “düşük performans”a çekti.

Toyota (NYSE:TM) ADR’leri %0,7 geriledi. Dünyanın en büyük araba üreticisi, yarı iletken kıtlığı ve koronavirüs kaynaklı tedarik sıkıntılarının üretime ziyan vermeye devam etmesinden ötürü Temmuz ayı global araç üretim planını 50.000 düşürdü.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %