Thodex mağdurları Haberler.com’a anlattı: İlk işlemde 300 TL kar yaptı, ikinci işlemde arkadaşının 8 bin TL’sini kaptırdı

0 0
Read Time:1 Minute, 2 Second

Yerli kripto para borsası Thodex‘in kurucusu Faruk Fatih Özer‘in, 400 bin kişiyi dolandırarak 2 milyar dolar vurgun yapması Türkiye gündemine bomba üzere düştü. Özer paraları alıp Arnavutluk’a kaçarken gerisinde bıraktığı mağdurların hayatı ise altüst oldu. Binlerce kişinin huzuru kalmadı.

BİRÇOK MAĞDUR YAŞADIKLARINI YAZDI

Mağdurların bir kısmının aile yaşantısı bozuldu, bir kısmı ise intihar edecek duruma geldi. Haberler.com olarak biz de mağdurlara dayanak olmak için sitemizde “Thodex mağdurları yaşadıklarınızı yazın, yayınlayalım” başlığı açtık. Birçok mağdur bize yazmaya başladı.

ARKADAŞI KENDİSİ KADAR ŞANSLI DEĞİLDİ

Bize ulaşan bir Thodex kullanıcısı, başından geçen olayı ve hayatında birinci kere yaptığı kripto yatırımını anlattı. 2 bin TL yatırımla 300 TL kar ettiğini belirten mağdur, arkadaşının ise 8 bin TL’sinin buhar olduğunu söyledi.

Mağdur okuyucumuz yaşadığı olayı şöyle anlattı:

“Hayatımda birinci sefer kripto para almak için Thodex’e üye olup para yatırdım hem de sitenin kapatıldığı, sahibinin kaçtığı gün bunu yaptım. 2 bin TL hesaplarına gönderip LTC kripto parasını aldım. Arkadaş aracılığı ile onu diğer bir kripto para borsasına gönderdim. Birebir gün paramı çektim, ortadaki kur farkından 300 TL kar ettim. Bu süreci bana yapan arkadaşım 8 bin TL gönderip tıpkı süreci yapmak istedi; ancak onun parası gelmedi, maalesef gitti. Akşam site kapandı sahibi kaçtı. Hala hayretler içindeyim, madem vurup gideceklerdi benim paramı neden gönderdiler bilmiyorum.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %