Thodex vurguncusu Fatih Faruk Özer için çember daralıyor! Tüm bağlantıları tespit edildi

0 0
Read Time:51 Second

Yaklaşık 400 bin kişiyi dolandırarak 2 milyar liralık vurgun yapan Thodex‘in kurucusu Faruk Fatih Özer‘in 20 Nisan saat 19.50’de İstanbul Havalimanı’ndan Arnavutluk’un başşehri Tiran’a kaçtığı tespit edilmişti. Hakkında kırmızı bülten çıkarılan ve Interpol tarafından arananlar listesine eklenen Özer, Türkiye’nin Arnavutluk resmi makamlarıyla kurduğu irtibat sonrası, ülkede didik aranmaya başlandı.

KALDIĞI KONUTA OPERASYON DÜZENLENDİ

Dün Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’ta kaldığı meskene operasyon yapıldı. Operasyonda Özer bulunamazken, onu saklayan iki kişi gözaltına alındı. Daha sonra olayla ilgili bir kişi daha gözaltına alındı. Şu an Özer’i sakladığı düşünülen 3 kişinin emniyetteki süreçleri devam ediyor.

MART AYINDA İLİŞKİ KURMUŞ

Dünkü operasyonun akabinde bugün Özer ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktı. Gruplar Özer’in tüm kontaklarını tespit etti. Özer’in mart ayında Arnavutluk vatandaşı olan bir şahısla telefon görüşmesi yaptığı ortaya çıktı. Bu kişinin Özer’in kaçışına yardım ettiği iddia ediliyor.

DÖRT ÜLKEDE ARANIYOR

Türk polisi de operasyona dahil olurken, Özer’in aranması toplamda dört ülkede devam ediyor. Özer, Arnavutluk’un yanında Makedonya, Karadağ ve Kosova’da didik didik aranıyor. Teknik takibi devam eden Özer’in şu an yanında bir kişi daha olduğu iddia ediliyor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %