Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’ta kaldığı adresler tespit edildi

0 0
Read Time:1 Minute, 0 Second

Kripto para borsasının Türkiye’deki firmalarından Thodex‘in kurucusu Faruk Fatih Özer, 108 milyon dolar vurgunun akabinde Tiran’a giderek kayıplara karıştı.

TRT Haber‘in ulaştığı bilgiye nazaran, Özer, Arnavutluk’un başşehri Tiran’da 4 noktada konakladı. Birinci adresi Hotel Mondial olan Özer, 3 günlük rezervasyonun fiyatını peşin ödedi ve 2’nci gün çıkışını yapmadan otelden kaçtı. Türkiye’de arandığı haberlerinin süratle yayılması ve İnterpol’ün de devreye girmesiyle panikleyen Faruk Fatih Özer, bu sefer Tiran’daki Pazari Ri ismi verilen bir semtte onu havalimanından alan sürücünün konutunda kaldı. İnternet üzerinden yüz yüze görüşme uygulamasını kullanarak arama yapan Özer, yeri deşifre olunca buradan da ayrılmak zorunda kaldı.

TUTUNAMAYACAĞINI ANLAYINCA TİRAN DIŞINA KAÇTI

Özer’in 3’üncü adresi ise Myslym Shyri oldu. Operasyonun büyümesi ve Türk polisinin devreye girmesiyle orada da uzun müddet barınamayan Özer, 21 Dhjetori isimli adrese geçti. Burada da tutunamayacağını anlayınca Tiran dışına kaçtı. Hala Arnavutluk hudutları içinde olduğu söz edilen Özer, köşe bucak aranıyor.

KRİPTO VARLIĞI VARLIĞI SOĞUK CÜZDANLA TAŞIMIŞ OLABİLİR

Faruk Fatih Özer’in kaçarken götürdüğü 108 milyon dolarlık kripto varlığı soğuk cüzdanla taşımış olabileceği tabir ediliyor. Soğuk cüzdanlar, kripto paraların uzun müddet saklanabildiği, internet kontağı olmayan dijital depolama aygıtları.

MAFYA İLE İŞ BİRLİĞİ YAPABİLECEĞİ BELİRTİLİYOR

Özer’in, kripto varlıkları nakde dönüştürmek için mafya ile iş birliği yapabileceği de yeniden söz edilenler ortasında.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %