‘Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in kardeşlerine tutuklama talebi

0 0
Read Time:47 Second

Kripto para borsası ‘Thodex‘in kurucusu Faruk Fatih Özer‘in yatırımcılarını 108 milyon dolar dolandırarak yurt dışına kaçmasına ait Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı‘nca yürütülen soruşturmada kapsamında gözaltına firari Özer’in ağabeyi İtimat Özer ve kız kardeşi Serap Özer‘in de ortalarında bulunduğu 16 kuşkulu, Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edilmişti.

KARDEŞLERİNE TUTUKLAMA TALEBİ

Şüphelilerin savcılıktaki tabir süreçleri tamamlandı. 3 kuşkulu, savcılık sorgusunun akabinde özgür bırakıldı. Firari kurucu Faruk Fatih Özer’in ağabeyi İnanç Özer ve kız kardeşi Serap Özer’in de ortalarında bulunduğu 9 kuşkulu, “suç işlemek gayesiyle örgüt kurma”, “bilişim sistemleri, banka yahut kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık”, “tacir yahut şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı” cürümlerinden tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

4 KUŞKULU İÇİN İSİMLİ DENETİM TALEBİ

Şüphelilerden 4’ü ise, “suç işlemek gayesiyle kurulan örgüte üye olma”, “bilişim sistemleri, banka yahut kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık”, “tacir yahut şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı” cürümlerinden isimli denetim talebiyle mahkemeye gönderildi. Kuşkulu şahısların hakimlikteki sorgu süreçleri sürüyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %