Tüm yönleriyle Paya Dayalı Kitle Fonlaması online panelde tartışılıyor

0 0
Read Time:2 Minute, 7 Second

Hem teşebbüsçüler için hem de yatırımcılar için yesyeni bir devir başlatacak olan Hisseye Dayalı Kitle Fonlaması, Finansal İnovasyon & Teknoloji Derneği (FINTR) mesken sahipliğinde yapılacak online panelle masaya yatırılıyor. 5 Mayıs Çarşamba günü saat 15.00’te gerçekleştirilecek olan panel, FINTR İdare Şurası Üyesi Elçin Karatay’ın moderatörlüğünde MKK Operasyon Yöneticisi Özgün Türköz, Takasbank Ödeme ve Transfer Hizmetleri Kısmı Yöneticisi Nesrin Özkurt ve fonbulucu.com Genel Müdürü Hakan Yıldız’ın iştirakiyle FINTR YouTube kanalından takip edilebilecek.

Yurtiçinde ve yurtdışında finansal inovasyon ve finansal teknoloji dalının gelişmesine katkıda bulunmak emeliyle kurulan Finansal İnovasyon & Teknoloji Derneği (FINTR), teşebbüsçüler ve yatırımcılar için orijinal bir devir başlatacak olan Hisseye Dayalı Kitle Fonlaması hakkında kamuoyu bilgilendirmek üzere online Hisseye Dayalı Kitle Fonlaması Paneli düzenliyor. 5 Mayıs Çarşamba günü 15.00-16.30 saatleri ortasında gerçekleştirilecek olan panel ile sistemin girişimcilik ekosisteminde en büyük meselelerin başında olan finansa erişimi çözebilmesi için gereken farkındalık ve bilinirliğin oluşturulması hedefleniyor.

FINTR İdare Konseyi Üyesi Elçin Karatay’ın moderatörlüğünde tüm bilinmeyenlere ışık tutacak olan Hisseye Dayalı Kitle Fonlaması Paneli’ne, MKK Operasyon Yöneticisi Özgün Türköz, Takasbank Ödeme ve Transfer Hizmetleri Kısmı Yöneticisi Nesrin Özkurt ve fonbulucu.com Genel Müdürü Hakan Yıldız iştirak sağlayarak Hisseye Dayalı Kitle Fonlaması konusunda aydınlatıcı bilgiler verecek. Panel boyunca “2015 Yılında başlayan süreç nasıl işledi?”, “Bugüne nasıl gelindi?”, “SPK, platform, MKK, Takasbank ve e-devlet entegrasyonları nasıl yapıldı?”, “Bu kadar fazla yapının tek bir maksat için bir ortaya gelerek neredeyse yüzde 100 dijitalleşen bu sistemi nasıl hayata geçirildi?”, “Sistem nasıl işleyecek?” üzere kritik sorular iştirakçiler tarafından yanıtlanacak.

“Amacımız girişimcilik ekosistemini geliştirmek, üretim ve istihdamı artırmak”

8 Nisan 2021 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’ndan lisans alarak ülkemizin faaliyete geçen lisanslı birinci platformu olan fonbulucu.con Kurucusu ve Genel Müdürü Hakan Yıldız, Hisseye Dayalı Kitle Fonlaması Paneli ilgi ön bilgi vererek şu açıklamalarda bulundu:

“Geldiğimiz noktada girişimcilerimiz artık sunduğumuz araçlar ile finansmana inançlı, süratli ve kolay ulaşacaklar. Bu sayede teşebbüslerine odaklanarak finansal sorunlarını düşünmeyecekler. FINTR mesken sahipliğinde gerçekleştireceğimiz bu panelde sistem paydaşlarımız MKK ve Takasbank‘la birlikte oluşturduğumuz sistemi anlatacağız. Hem girişimcilerimiz hem de yatırımcılarımız akıllarındaki tüm sorulara karşılık bulabilecekler. Bu yeni ve muteber sistemi ne kadar çok anlatırsak ve bilinirliğini ne kadar çok artırırsak yatırım yapmak isteyenler yanlış alanlara gitmez. Bizim emelimiz girişimcilik ekosistemini geliştirmek ve bu sayede üretim ve istihdamı artırmak. Kalkınmayı başarmak istiyorsak her vatandaşımızın bu sisteme dayanak vermesi gerekiyor. Hukuken düzenlemeleri yapılmış bu alanda teşebbüsçüler de yatırımcılarda itimatla süreç yapabilir. Türkiye’de alanındaki tek dernek olan İdare Konseyi Üyesi Elçin Karatay’ın moderatörlüğünde MKK, Takasbank ve fonbulucu.com olarak yapacağımız bu panelde sistemi tüm istikametleri ile anlatacağız.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %