Türkiye Finanslı olmanın yeri ve zamanı yok!

0 0
Read Time:2 Minute, 33 Second

Bu yeni uygulama ile müşteriler TC kimlik kartı doğrulama, dijital imza teknolojisi ve davet merkezi işçisi ile yapılan imajlı görüşme sayesinde banka şubesine gitmeye gerek kalmadan kolay ve inançlı bir halde Türkiye Finans müşterisi olabiliyor.

Uzaktan müşteri edinimi sürecinin 1 Mayıs prestijiyle başlamasıyla birlikte bankacılık dünyasında yeni bir devir başladı. Teknik altyapısı ve sunduğu müşteri tecrübesi ile bu sürece en kısa müddette hazır olan öncü bankalar ortasında yer alan Türkiye Finans, banka şubesine girmeden, kurye ve ıslak imza olmadan banka müşterisi olabilmeye imkan sağlıyor.

Türkiye Finans’tan bankacılık hizmeti almak isteyen bireylerin çipli TC kimlik kartı ve NFC (yakın alan iletişimi) özelliği olan akıllı telefonlarının olması kâfi. Türkiye Finans taşınabilir uygulaması üzerinden “Müşteri Ol” seçeneğini tıklayan müşteri adaylarının bilgileri doğrulandıktan sonra canlılık testleri yapılıyor ve gerekli dokümanların dijital ortamda imzalanmasının akabinde davet merkezi çalışanı ile manzaralı görüşme gerçekleşiyor.

Türkiye Finans uzaktan müşteri edinimi ile ilgili süreçleri yenileyerek dijital ortamlar üzerinden süreç güvenliğini sağlamayı, süreçlerin kısalması ile süreç sayısını ve iş verimliliğini artırmayı hedefliyor. Dijital müşteri edinimi esnasında girilen müşteri bilgileri TC kimlik kartı çipinde yer alan bilgiler ile eşleştiriliyor, canlılık tahliliyle kişinin süreç anındaki imgesi doğrulanıyor. Akabinde banka işçisi ile yapılan manzaralı görüşme ile kişinin kendisi olduğu bir kere daha denetim ediliyor.

“Bol Kepçe” hesap açmanın yeri vakti yok

Türkiye Finans’ın yenilikçi eseri kira sertifikası ile iştirak hesabınıtek hesapta birleştirenBol Kepçe hesabı kullanmak isteyenler de artık uzaktan, şubeye gitmeden Türkiye Finans müşterisi olarak kolaylıkla hesap açabiliyor. Hesap açma alt sonunun 10 bin TL olduğu Bol Kepçe hesabını açan müşteriler TL birikimlerini avantajlı oranlarla katılma hesaplarından daha yüksek kâr hissesi getirisi ile bulundukları yerden kıymetlendirme imkanına sahip oluyor.

“Artık isteyen herkes, yer ve vakitten bağımsız Türkiye Finans müşterisi olabilecek.”

Yeni mevzuat ile Türkiye Finanslı olmanın yeri ve vakti olmayacak diyen Türkiye Finans Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı M. Necati Özdeniz husus hakkında şunları söyledi: “Bu süreç müşteri tecrübesinin ve kesimin rekabetçilik gücünün değişik bir noktaya taşındığı heyecan verici bir süreç. Artık şubeye gitmeden yahut kurye kullanmadan büsbütün dijital sistemlerle anında banka müşterisi olunabilecek.”

Türkiye Finans olarak uzun yıllardır teknoloji ve dijitalleşmeye yatırım yaptıklarını, bu nedenle yeni periyoda en süratli adapte olan bankalardan biri olduklarını lisana getiren M. Necati Özdeniz, “Türkiye Finans olarak, geçmişte dijital kanallar üzerinden müşteri edinimini başlatan birinci bankalardan biri olduk. Web sitesi üzerinden başlattığımız süreçleri kurye ile gerekli dokümanların temin edilmesinin akabinde süratlice tamamlıyorduk. Yeni periyotla birlikte, artık yalnızca dijital imza ve manzaralı görüşme ile Türkiye Finans müşteri olabilmek mümkün. Uzaktan müşteri edinimi konusundaki teknik altyapımız üzerinden kurguladığımız müşteri tecrübesi ile öncü bankalardan biri olduk. Uzaktan müşteri edinimini sürecindeki çalışmalarımız doğrultusunda hayata geçirdiğimiz Taşınabilir Biyometrik Kimlik Doğrulama ile Anında Müşteri Edinimi projemiz ile IDC Özel Ödülü’ne de layık görüldük.Her şey bu kadar dijitalleşirken bankacılıkta itimat ve şeffaflığın çok kıymetli olduğunu biliyor; bu ögeleri dijital ortamlar üzerinden sağlayabileceğimiz yeni iş modelleri ile hayata geçiriyoruz. Yeni dijital dünyaya uyumlu iş süreçlerimiz, alt yapısı güçlü dijital kanallarımız ve uzaktan çalışabilme yetkinliğine sahip banka çalışanımız ile farklı bir müşteri tecrübesine odaklanacağız. Dijitalleşme sayesinde, müşterilerimizin tüm gereksinimlerinde yer ve vakitten bağımsız yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %