Türkiye’de HavHav, İngiltere’de WufWuf ile lider oldular

0 0
Read Time:2 Minute, 42 Second

Dünyanın pek çok yerindeki köpek dostlarına hizmet verme amacıyla süratle büyüyen Londra kökenli teşebbüs WUFWUF, Teknasyon’dan devam niteliğinde bir yatırım daha aldı. 2018 yılında Londra’da kurulan teşebbüs, 3 sene içinde alanında önder köpek markası olmayı başardı.

Dünyanın pek çok yerindeki köpek dostlarına hizmet verme maksadıyla süratle büyüyen Londra kökenli teşebbüs WUFWUF, Teknasyon’dan devam niteliğinde bir yatırım daha aldı.

Türk teşebbüsçüler Umut İlhan ve Caner Bayraktar tarafından 2018 yılında Londra’da kurulan teşebbüs, 3 sene içinde alanında başkan köpek markası olmayı başardı. 2020 yılının ikinci yarısında çok başarılı bir grafik çizerek gelirlerini 4 katına çıkaran WufWuf, orta yatırım tipini 48 saat üzere rekor bir müddette kapatarak 275 bin Euro fon topladı. Her ay farklı bir temayla köpekler için oyuncaklar ve ödül mamalarından oluşan WufWuf kutusuna tüm Avrupa’da 18,90 Euro’ya abone olunabiliyor.

Birleşik Krallık’ta 3 yılda başkan oldu

5 ülkeden 20’den fazla yatırımcısı olan WufWuf, Teknasyon’dan bu çeşitte da yatırım almayı başardı. Teknasyon CIO’su Onur Kurugöl WufWuf’a yaptıkları bu devam yatırımını şöyle kıymetlendirdi: “WufWuf’a 2020 yılının ağustos ayında birinci yatırımımızı yapmıştık. WufWuf o günden sonra epey başarılı bir büyüme grafiği çizdi ve yatırım çeşidi sonrasında her ay yüzde 10 üzerinde büyüyerek, Birleşik Krallık’ın birinci sıradaki köpek odaklı kutu abonelik teşebbüsü hâline geldi. Biz de başarılarına yenilerini eklemeleri ve küresel pazarlara açılma yolunda onlara takviye olmak için devam niteliğindeki ikinci yatırımımızı yaptık. Teknasyon olarak; insanların hayatlarının bir kesimi olan, vizyonuna güvendiğimiz, globalde büyümek isteyen teşebbüslere yaptığımız yatırımlara devam edeceğiz. WufWuf üzere sonucunda hayvan dostlarımızı da memnun edecek bir yatırım yapmak bizi daha da heyecanlandırıyor.”

Teknasyon; WufWuf’a tekrar yatırım yaptı ve tüm kaynaklarını açtı

WufWuf’un ve tıpkı vakitte teknoloji platformu Tam İndir’in de kurucusu Caner Bayraktar, en önemsediği yatırımcılarından biri olan Teknasyon için; “Teknasyon bize finansal dayanaktan çok daha fazlasını katıyor. Rockads programıyla dijital reklam alanındaki tüm deneyimlerini paylaşıyorlar. Müşteri dayanak platformu Desk360’ı kullanımımıza açtılar, her şeyden evvel ne vakit kapılarını çalsak sonsuz takviye alıyoruz. Teknasyon, Türkiye’den çıkan teşebbüsler için çok pahalı bir entelektüel kaynak” dedi.

WufWuf’un 33 ülkeden 20 bin müşterisi var

Birleşik Krallık’ta hizmet vermeye başladıktan sonra 2020 yılında 33 ülkeye açılan WufWuf’un şu anda tüm Avrupa Birliği ülkelerinde, İsviçre, Japonya ve İsrail’de aboneleri var. Bu ülkelere 60 binin üzerinde köpek eseri satılıyor. WufWuf CEO’su Umut İlhan şunları söyledi: “Hayırsız evlat diye bir kavram duymuşsunuzdur, lakin hayırsız köpek diye bir kavram duyan var mı? Dünyanın neresinde olursa olsun köpekler din, lisan, ırk ayırt etmeden yalnızca seviyor ve kendilerini beşerlerine adıyor. Grubumuzda dokuz farklı ülkeden çalışanlar var, bizi birleştiren tutkal ise köpek aşkı… Farklı bakış açılarımız bizi ayrıştırmıyor, zenginleştiriyor; bunu bize köpeklerimiz öğretti. Zihin yargılar, köpekler yalnızca sever. Türkiye için pet dalında büyük fırsatlar var. Maliyetlerimiz Çin ile rekabet edebiliyor, üstelik Avrupa’yla özgür ticaret muahedesi sayesinde vergisiz ticaret yapabiliyoruz.WufWuf tek bir eserden on binlerce alım yapıyor, birinci vakitlerde eserlerimizi Çin’de ürettiriyorduk. Sonrasında Türkiye’deki dokuma üreticilerine gittik ve denemelere başladık. Çok uygun sonuçlar alınca üretimimizi büsbütün Türkiye’ye kaydırdık. Ülkemizde kıymetli bir istihdam sağlamak, bizi çok memnun ediyor.

“Amerika’ya açılmak istiyoruz”

Amerika’ya açılmak istediğini vurgulayan İlhan, “Almanya’da lokalize olmak için teşebbüslere başladık ve yakında WufWuf GMBH kurulmuş olacak. Yatırım firmaları ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bu yıl içerisinde 1,5 milyon Euro daha yatırım alıp Avrupa’da genişlemek ve ilerleyen yıllarda Amerika’ya açılmak istiyoruz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %