Ukrayna’dan flaş iddia… Putin’in kalan ömrünü açıkladılar

0 0
Read Time:2 Minute, 33 Second

Dünyanın gözü kulağı aylardır Ukrayna’dan gelen haberlerde.

Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaş 4’üncü ayına girerken savaş bir müddettir ülkenin doğusunda ağırlaşmış durumda.

Zira Rusya, savaşın birinci gününden itibaren ülkenin başşehri Kiev’i amaç almış lakin haftalarca süren gayretin akabinde bölgedeki askerlerini geri çekerek Donbas’a ağırlaşma kararı almıştı.

En az savaş kadar konuşulan bir bahis daha var; Vladimir Putin’in sıhhat durumu.

İŞTE UKRAYNA İSTİHBARATININ PUTİN’E BİÇTİĞİ ÖMÜR

Rusya Devlet Lideri Putin’in sıhhat durumu ile ilgili Kiev’den çok konuşulacak bir tez geldi.

Ukrayna istihbarat şefi Tümgeneral Kyrylo O. Budanov’a nazaran, Ukraynalı yetkililer Putin’in ağır hastalıklardan mustarip olduğuna ve iki yıl içinde ölmesini bekliyor.

Putin’i taşıyan konvoyun Cumartesi gece 23.00’da Kremlin’e giriş yapması sonrası Rus başkanın savaş ile ilgili kıymetli bir açıklama yapacağı sav edilmişti.

Putin’i taşıyan konvoyun Cumartesi gece 23.00’da Kremlin’e giriş yapması sonrası Rus başkanın savaş ile ilgili değerli bir açıklama yapacağı tez edilmişti.

Öte yandan Dün toplumsal medyaya yansıyan imgelerde Putin’i taşıyan konvoyun gece geç saatlerde Kremlin’e giriş yaptığı görülmüştü.

Görüntüler kısa müddette viral olurken husus ile ilgili beklenen açıklama Kremlin Sözcüsü Peskov’dan geldi.

Peskov, ‘her şey normal’ diyerek bunun Rus önderin programının bir kesimi olduğunu belirtti.

RUS CASUS PUTİN’İN KALAN ÖMRÜNÜ AÇIKLAMIŞTI

Geçtiğimiz haftalarda Rusya’nın devlet iç güvenlik kurumu olan Federal Güvenlik Servisi’nden (FSB) misyon alan bir casus tabiplerin Putin’e biçtiği ömrü açıklamıştı.

İngiliz Mirror gazetesi tarafından manşetten verilen argümana nazaran, tabipleri Rus başkana en fazla 3 yıl ömür biçti.

‘GÖRME YETİSİNİ KAYBEDİYOR’

Kaynağın ismi güvenlik münasebeti ile kapalı tutulurken Putin’in hastalığı nedeniyle görme yetisinde de önemli gerileme meydana gelmiş durumda.

Vladimir Putin’in sıhhat durumuna dair son periyotta ortaya atılan pek çok sav ortasında en çok parkinson ve kanser hastalığı ön plana çıkmış durumda.

Rus casus gazeteye yaptığı açıklamada şu sözlere yer vermişti;

‘Televizyona çıktığında ne söyleyeceğini okumak için her şeyin büyük harflerle yazılmış olduğu kağıt kesimlerine muhtaçlık duyuyor. Bu kağıtlara yazılan harfler o kadar büyük ki her sayfada yalnızca birkaç cümle var. Gözlerindeki durum önemli biçimde kötüleşiyor.’

İŞTE PUTİN YANINDAN BİR AN AYIRMADIĞI DOKTOR

Daha evvel Rusya merkezli bir araştırma platformu olan Proekt tarafından yayınlanan dokümanlarda Putin’e yaptığı ziyaretlerde en az 5 farklı hekim eşik ettiği tezi yer almıştı.

Aynı evraklarda ‘Tiroid Kanseri konusunda uzmanlaşmış Kulak Burun Boğaz uzmanı Yevgeny Selivanov ise Rus başkanın yanından hiç ayrılmıyor’ tabiri yer almıştı.

Rusya’da yayın yapması yasaklanan araştırma şirketinin yayınladığı dokümanlar ile ilgili ise Kremlin’den yalanlama gelmişti.

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, dokümanları ‘hayal ürünü’ olarak tanımlayarak burada yer alan argümanların gerçeği yansıtmadığının altını çizmişti.

Özellikle son aylarda sıhhat durumu ile ilgili pek çok spekülasyon ile gündeme gelen 69 yaşındaki Rus başkanın yüzüne sık sık botoks uygulattığı öne sürülüyor.

Özellikle son aylarda sıhhat durumu ile ilgili pek çok spekülasyon ile gündeme gelen 69 yaşındaki Rus başkanın yüzüne sık sık botoks uygulattığı öne sürülüyor.

PUTİN’İN YERİNİ KİM ALABİLİR?

İngiliz basınına nazaran, Putin’in hayatını kaybetmesi durumunda onun yerini alacak en kuvvetli aday Mihail Mişustin.

Rusya’nın başbakanı olarak misyon yapan Mişustin, siyasi hiyerarşide Putin’den sonra ikinci sırada.

Ülkenin başşehri Moskova’nın şu anki belediye lideri, Sergei Sobyanin de adaylar ortasında gösteriliyor.

2008’den beri Rusya’nın güvenlik kurulu lideri olarak vazife yapan Nikolay Patruşev de ismi sıkça anılan isimlerden biri.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %