Vaillant müşteri deneyimi odaklı iş yaklaşımını Kadir Has Üniversitesi Nex Gen CMO 2021’de anlattı

0 0
Read Time:2 Minute, 42 Second

Vaillant Türkiye, müşteri odaklı iş stratejisini Kadir Has Üniversitesi tarafından gerçekleştirilenNex Gen CMO 2021’deanlattı. Marka Yönetiminden Daha Fazlası başlığı ile düzenlenen aktifliğe katılan Vaillant Türkiye Pazarlama Yöneticisi Hazım Bumin; Vaillant’ın müşteri tecrübesine verdiği ehemmiyeti, dijitalizasyon yatırımları kapsamında hayata geçirdiği Whatsapp Vaillant uygulaması ve podcast yayınlarını, ayrıyeten toplumsal sorumluluk anlayışı ile hayata geçirdiği Küçük Akbabaları Muhafaza Projesi’ni anlattı.

Müşteri odaklılık ve müşteri tecrübesine verilen kıymetin Vaillant’ın DNA’sında yer aldığını belirten Hazım Bumin, “Bir firmayı müşterisinin gözünde pahalı kılan şey sunduğu tecrübe. Tecrübe sunarken müşterinin ne istediği ne düşündüğü değil, müşteri ne hisseder, neye değer verir bunu anlamak çok kıymetli. Müşteri satın alma serüveni bu işin en kıymetli noktalarından biri. Günümüzde müşteri tecrübesini tasarlarken dikkat edilmesi gereken en kıymetli nokta, müşterinin ehemmiyet verdiği ögelere odaklanmak. Bunu üç adımda anlayabiliriz: “Etkili olmak”, “kolay olmak” ve “duygusal bağ kurmak Birincisi, eserin tesirli olması ile ilgili. Eseriniz yapması gereken işi yapmadığı takdirde hiç talihiniz yok. İşini yapıyor ancak bu işi yaparken müşteri ne kadar kolay ilerleyebiliyor? Pürüzsüz bir tecrübe sağlamak da çok kıymetli. Duygusal tarafa baktığımızda ise yaşadığı tecrübenin müşteride bıraktığı tesir ve onu yine markaya çekmesi karşımıza çıkıyor” diye konuştu.

“Satın alma seyahatini mükemmelleştirmek ismine daima yatırım yapıyoruz”

Müşterilerin aygıt satın alırken hesaplı, konforlu ve güçlü olmasını beklediğini tabir eden Hazım Bumin, ayrıyeten sorun çıktığında bunun ne kadar süratli ve kolay çözüldüğünün de çok kıymetli olduğunu söyledi. Bumin şöyle konuştu: “Biz Vaillant olarak ‘münhasır satış noktalarıyla çalışarak tüm eserin müşteriyle buluştuğu ana kadar tüm adımların denetimimizde olmasını önemsiyoruz En yeterli eseri yapıyoruz lakin o eserin montajı ve sonrasında yaşattığı tecrübe de birebir formda kusursuz olmalı. Şirket bünyemizde yetiştirdiğimiz davet merkezi çalışanımız ve yeniden kendi bordromuzda bulunan, 7/24 hizmet sunan taşınabilir servis araçlarımız ile fark yaratıyoruz. Gece, bayram günü yahut bir hafta sonu sorun yaşayan müşterimize yardımcı olabiliyoruz. Telefon ile çözülemeyen problemler için ise tam donanımlı taşınabilir servis takımlarımız ile haftanın her günü, günün her saati hizmet veriyoruz.” Müşterinin satın alma seyahatini mükemmelleştirmek ismine daima yatırım yaptıklarını anlatan Bumin, “Vaillant olarak müşterilerimizin bize her türlü kanaldan rahatça ulaşabilmesi maksadıyla Vaillant WhatsApp’ı hayata geçirdik. Türkiye’de WhatsApp’ı kullanan ikinci markayız. Bir öbür yandan 1994’ten beri devam eden sadakat programımız Vaillant Club var. Bütün bu yatırımlar “Evimin Konforu” söylemimizin bir parçası” dedi.

“Kurumsal manada podcast yapan birinci firmalardan biriyiz”

Bilhassa pandemi periyodu ile birlikte baş rahatlığına odaklandıklarına değinen Hazım Bumin, “Podcast fikri daima aklımızdaydı. Sonra birden pandemiye girdik. ‘Dijital içerik artacak, beşerler meskene kapanacak’ diye düşünürken insanlara baş dağıtmaları için içerikler sunduk. Daima devam edecek bir podcast serisi yaptık. “Kafa Rahatlatan Sohbetler” podcast yayınlarımız 1. yaşına girmek üzere. İçinde hiçbir marka yok, podcast dünyasının değerli isimleri var. Spotify takipçi sayımız neredeyse Instagram hesabımızdan fazla. Kurumsal manada podcast yapan birinci firmalardan biriyiz” tabirlerini kullandı.

Vaillant Türkiye’nin çevreci ve yenilenebilir güçlere yönelik geniş eser yelpazesi ile tabiat dostu bir kuruluş olduğuna dikkat çeken Bumin, “Geliştirdiğimiz eserlerin yanı sıra sürdürülebilirlik prensibi gereği, 2015 yılından bu yana Tabiat Derneği’nin yürüttüğü Küçük Akbabaları Muhafaza Projesi’ne dayanak oluyoruz. Projeye, aldığımız harikulâde tedbirlerle pandemi devrinde de devam ediyoruz. 2017 yılından bu yana Mersin’de yürütülen proje kapsamındaki 2020 sayımlarında 268 birey küçük akbaba gözlemlendi. Ayrıyeten mümkün tehlikelere karşı müdafaa ve farkındalık projeleri de hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %