Vali Ayaz: Bu yıl çok fazla kene vakası var

0 0
Read Time:45 Second

Kurşunlu ilçesi muhtarlar toplantısında konuşan Ayaz, bilhassa yaz aylarında KKKA hastalığının kentte çok sayıda olay ile tekrar ortaya çıktığını belirtti. Vilayet genelinde 9 kişinin KKKA hastalığı nedeniyle hastanelerde tedavi altında bulunduğunu aktaran Ayaz, “Bu hastalıkla ilgili vatandaşlarımızın çok dikkatli olması gerekiyor. Kene olayıyla karşılaşıldığında vatandaşlarımızın keneyi çıkarmakla uğraşmayıp derhal sıhhat kuruluşuna başvurması gerekiyor. Bu yıl evvelki yıllara nazaran çok fazla kene olayı var. Maalesef bir gencimizi de bu hastalıktan kaybettik. Bu hastalıkta vaktinde müdahale ile tedavi mümkün.” sözünü kullandı.

Ayaz, COVID-19’un da bir müddettir gündemlerinde bulunmadığına dikkati çekerek “Yine de belirti gösteren vatandaşlarımız varsa kesinlikle sıhhat kurumlarına başvursunlar. Aşı olmayan vatandaşlarımız da aşılarını gecikmeden yaptırmalı.” dedi.

Muhtarlardan yağış konusunda bölgelerinde önlemli olmaları ve vatandaşları aksiliklere karşı uyarmalarını isteyen Ayaz, “Yağışlar bir mühlet daha devam edecek. Vatandaşlarımız mümkün olduğunca hareketli olmamalı, dere yataklarından uzak durmalı ve açık yerde yıldırıma karşı dikkatli olmalı. Birkaç gün sonra havaların mevsim normallerine dönmesini bekliyoruz.” diye konuştu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %