Yarış Borsa İstanbul liginde de sürüyor

0 0
Read Time:1 Minute, 5 Second

Başarılı sonuçlar olumlu, başarısızlık için ise olumsuz fiyatlamalar kelam konusu olabiliyor. Şampiyon olan grup için Türk Futbol Federasyonu’ndan sağlayacağı yayın ve puan gelirleri dışında UEFA’dan Şampiyonlar Ligi de çok değerli gelir kapısı. Bu açıdan borsadaki fiyat hareketlerinin altında olayın maddi boyutu da çok değerli yer tutuyor.

Üstün Lig’de son haftaya girilirken baş başa bir rekabete şahit oluyoruz. Ligin bitmesine bir maç kala Galatasaray’ın Denizlispor’u yenerek şampiyonluk bahtını arttırması dün borsada payının tavan yapmasına ve günü yüzde 9.94 primle kapatmasını sağladı. Buna karşılık Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin rakiplerine mağlup olması ise paylarına sert düşüş olarak yansıdı. Beşiktaş yüzde 9.98, Fenerbahçe ise yüzde 9.95 düşüşle günün taban fiyatından kapanış yaptılar.

‘BEKLENTİ BİTTİ’

Fenerbahçe’nin şampiyonluk bahtı zayıf görülürken yarış daha çok Galatasaray ile Beşiktaş ortasında olacak. Son yıllarda pek rastlanılmayan bir görünümle iki kadro son haftaya tıpkı puan ile giriyor ve gol averajı bakımından 2 gol ile Beşiktaş başkan. Şampiyonluğu bekli de gol averajı belirleyecek. Şampiyon olan ekibin borsadaki payının yükselişini sürdürmesi, kaybedenin payın paha kaybı mümkünlüğü beklentiler dahilinde. Lakin borsada ‘beklenti bitti’ satışları da gelebildiği için bunu tavsiye olarak görmemek gerekir. Borsacıların çok bilindik “beklentiler alınır, gerçekler satılır” kelamını de dikkatte tutmakta yara var. Hafta sonu şampiyonluk düğümü çözülürken payların durumu bayram sonrası pazartesi günü borsada süreçler başlayınca netlik kazanacak.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %