Yeni Kia Niro fabrikadan Continental Premium Lastikleri ile çıkıyor

0 0
Read Time:2 Minute, 3 Second

Continental, tam elektrikli Kia Niro hibrit ve plug-in hibrit modellerinin orjinal ekipman tedarikçisi oldu. Kia Niro’lar fabrikadan EcoContact 6 Q, PremiumContact 6 ve ProContact RX lastikleriyle çıkacak. 2021 yılında en yüksek hacimli 10 elektrikli araç üreticisinin 7’si özgün ekipman olarak Continental lastiklerini tercih etti. Avrupa’daki tüm araçların yaklaşık 33’ü montaj çizgisinden Continental lastikleriyle çıkıyor.

Teknoloji şirketi ve premium lastik üreticisi Continental, Kia’nın yeni Niro modelinin orjinal ekipman tedarikçisi oldu. Niro’nun hibrit ve plug-in modelleri fabrikadan Continental’in EcoContact 6 Q, PremiumContact 6 ve ProContact RX premium lastikleri ile çıkıyor. Avrupa, Orta doğu ve Afrika fabrikalarında tam elektrikli Niro modeline 17″ EcoContact 6 Q lastikleri takılıyor. HEV (hibrit elektrikli araç) ve PHEV (plug-in hibrit) modelleri ise fabrikadan 18″ PremiumContact 6 serisi lastiklerle çıkıyor.

EcoContact 6 Q: Uzun lastik ömrü garanti

EcoContact 6 Q, sırf üst seviye güç verimliliği ve uzun kullanım ömrüyle değil, üstün yol tutuşu ve fren performansıyla da öne çıkıyor. Sırt profili yol yüzeyine daima ahenk sağlayarak daha uzun bir lastik ömrünü garanti ediyor. Lastik yol yüzeyi ile temas ettiğinde özel olarak geliştirilen kauçuk bileşimi sürtünmeyi en aza indiriyor, böylelikle lastik daha az güç emerek yuvarlanma direncini azaltıyor. Geliştirilen blokları, kılcal kanalları ve yan kanalları sayesinde EcoContact 6 Q serisinin gürültü düzeyi de optimize edildi.

Güvenlik ve konfor en üst düzey: PremiumContact 6

Avrupa’nın en büyük araba birliği ADAC’ın 2022 yaz lastiği testinin galibi PremiumContact 6, eşsiz güvenlik ve konfor düzeyi sunuyor. Lastiğin yol tutuşunda çok kıymetli bir faktör olan sırt bölgesinin özel kauçuk bileşimi, üstün güvenlik ve ıslak frenleme özellikleri gösteriyor. Lastik tasarımı, yüksek viraj istikrarı ve yan güç transferi sağlıyor. Çevresel kanalların yer aldığı özel tasarımı ise ıslak ve kuru yol tutuşunu ve direksiyon hassasiyetini artırıyor. Continental ProContact RX ise hem ıslak hem de kuru yollarda çekiş ve fren performansına odaklanan bir dört mevsim touring lastiği olarak öne çıkıyor. Hassas direksiyon yansısı kusursuz bir yol tutuşu sunuyor.

Avrupa’daki araçların yaklaşık 33’ü montaj sınırından Continental lastikleriyle çıkıyor

Dünyanın pek çok ülkesinde Continental, Kia Niro için test şampiyonu AllSeasonContact üzere lastik yenileme pazarında yaz, kış ve dört mevsim lastikleri de tedarik ediyor. Dünyanın her yerinden araba üreticileri, başkan lastik tedarikçisi olarak Continental’e güveniyor. Avrupa’daki araçların yaklaşık 33’ü montaj çizgisinden Continental lastikleriyle çıkıyor. Continental, tam elektrikli araçlar için de lastik tedarikçisi pozisyonunu giderek güçlendiriyor. 2021’de dünya çapında en yüksek hacimli 10 elektrikli araç üreticisinden 7‘si, yepyeni ekipman olarak lastik üreticisinin yüksek teknolojideki uzmanlığını tercih etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %