Yeni Luna tokenini listeleyecek kripto borsaları belli olmaya başladı

0 0
Read Time:1 Minute, 12 Second

Investing.com – Kripto para borsaları, 27 Mayıs’ta piyasaya sürülmesi planlanan yeni Terra ağını destekleme niyetlerini açıklamaya başladı.

Kripto ekosisteminin en büyük borsaları Binance, Bitfinex, ByBit, Crypto.com, FTX, Gate.io, Huobi ve Kucoin, şimdiden Terra 2.0’ı destekleyeceklerini duyurdu. Bunlar ortasında LUNA’nın çöküşünün akabinde altcoin’i platformlarından çıkarmasına karşın yeni LUNA’yı destekleme kararı alan kripto borsaları bulunuyor.

Bu borsalar ortasında süreç hacmi açısından dünyanın en büyük borsası Binance’in dayanağı son derece değerliydi. Çünkü Binance, en yüksek LUNA süreç hacmine sahip kripto para borsası pozisyonunda bulunuyor.

Yeni Terra Blockchain’in başlatılmasından sonra ağı destekleyecek borsalarda LUNA ve UST tutan müşteriler ile harici cüzdanlarında bu kripto varlıkları tutan bireylere airdrop yoluyla yeni LUNA tokenleri dağıtılacak. Hakediş ölçülerinin yüzde 30’u peşin gönderilmesi planlanırken kalan kısım 6 aylık ödeme devirlerinde 2 yıllık müddet zarfında gönderilecek. Terra takımı, daha önce  dağıtımından sonra volatiliteyi önlemek hedefiyle 20 günlük bir kilitleme mühleti olacağını bildirmişti. 

Terra 2.0’ı destekleyen öbür kripto para borsaları ise Bitrue, Kraken, OKX, Bitget, Lbank, HitBTC, BitMart, WhiteBIT, BKEX ve MEXC Küresel olarak sıralandı.

Birçok kripto borsasının bilakis LUNA’yı desteklemeyecek platformlar da var

Bunun yanında Güney Kore borsası Korbit, yeni LUNA’yı desteklemeyi reddetti. Ayrıyeten ABD merkezli en büyük kripto borsası, Coinbase (NASDAQ:COIN), LUNA’yı delist ettikten sonra yeni LUNA’yı listelemeyecek en büyük borsa olarak duruyor.

LUNA Classic (LUNC) olarak güncellenecek mevcut LUNA tokeni de şu anda listeleyen birçok borsada süreç görmeye devam edecek.

Müellif: Günay Caymaz

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %