Yokuşlar Camisi Fatih Mahallesinde Yükseliyor

0 0
Read Time:2 Minute, 38 Second

Fatih Mahallesinde imaline başlanan ve hayırsever İbrahim Yokuş’un üretimini üstlendiği Yokuşlar Mescidi için merasim düzenlendi. Caminin akabinde hayırseverlerin katkılarıyla etrafında kuran kursu, kütüphane ve imam meskeni üzere müştemilatlar da yapılacak.

Hayırsever İbrahim Yokuş tarafından Fatih Mahallesinde afet konutlarının bulunduğu bölgede tamamlandığında 500 m2 caminin hizmet vereceği ibadethane imali için çalışmalar başladı. Caminin akabinde tekrar hayırseverlerin dayanaklarıyla etrafında kız ve erkek kuran kursları, kütüphane ile müştemilat ve imam meskeni üzere yapıların da yükseleceği proje için dün merasim düzenlendi.

Törende kısa bir selamlama konuşması yapan hayırsever İbrahim Yokuş, “Tüm konuklara geldiğiniz ve bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim. Allah iyisiyle camimizi tamamlayıp ibadete açmayı nasip etsin” dedi.

BÖLGEDE 13 BİN NÜFUSA 2 CAMİ HİZMET VERİYORDU

Fatih Mahallesi Muhtarı Selami Kavık ise “Fatih ve Cumhuriyet Mahallelerimizin kesiştiği noktadayız. Bu bölgede biri Fatih oburu Cumhuriyet Mahallesinde olmak üzere iki camimiz vardı. Bu iki cami artık yetmiyor. 13 bin nüfusa yaklaştık. 2 tane cami muhtaçlığı karşılamıyordu. Cuma günleri, bayram günleri ve cenazelerde yetmiyordu. İnşallah iki mahallemizin kesiştiği yerde imaline başlanan bu yeni camimizi en kısa vakitte bitiririz. Şu anda bulunduğumuz bölge de afet konutlarımızın olduğu bölge. 550 konut var ve yüzde 100 doluluk oranına sahip. Bu cami bölgedeki gereksinimi karşılayacaktır. İçerisinde kuran kursu, kütüphane ve imam konutu üzere müştemilatlar da bulunacak. Mahallemizde 2 devir muhtarlık yapmış olan Hacı İbrahim Yokuş ağabeyimiz cami kısmına sponsor oldu. Kendisinden Allah razı olsun. Başka kısımlar için de kurum kuruluşlarımızdan, vatandaşlarımızdan takviye bekliyoruz” diye konuştu.

HERKESİN KATKI VE TAKVİYELERİYLE EKSİKLER GİDERİLİYOR

Belediye Lideri Alper Taban da mahallenin eksik ve muhtaçlıklarını gidermek için muhtar ve mahalle büyüklerinin çabaladığını tabir ederek, “Bizler de İnegöl Belediyesi olarak tıpkı his ve fikirler içerisindeyiz. Hayırseverlerimiz, devletimiz, kurumlarımız… Herkesin katkı ve takviyeleriyle bu eksikler gideriliyor. Alanyurt bölgesi tek başına düşünüldüğünde nüfus olarak kıymetli bir merkez. 65 binlere gerçek ulaşan bir mahalle. Koca bir kent var burada. Tabi süratli büyümenin getirdiği birtakım sorun ve sorunları de görüyoruz. Biz bu süratli büyümenin gerisinde süratlice eksiklerimizi gidermek istiyoruz. Bugün de burada camimizin temelini atıyoruz. Bundan ötürü ben de çok memnunum. Kıymetli bir muhtaçlık. Allah’ın meskenini inşa ediyoruz. Burada ibadetlerimizi yapacağız, cemaatimizle birlikte olacağız. Gönlümden geçen inşallah cemaati bol olsun. Yapmak bir problem lakin yaptıktan sonra onu yaşatmak, doldurmak çok çok değerli. Biz de burada katkı ve takviyelerimizi ortaya koyarız. Ben hayırseverimize teşekkür ediyorum. Başka dayanak ve katkı verecek olan hayırseverlerimize de buradan bir davetimiz olsun, katkılar ne kadar süratli olursa camimiz de o kadar kısa müddette tamamlanmış olur” formunda konuştu.

HAYIRSEVERİMİZE ÖRNEK DAVRANIŞINDAN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDİYORUM

Kürsüye gelerek bir konuşma yapan Kaymakam Eren Arslan da “Bu bölgemiz ve İnegöl’ümüz her geçen gün büyüyen, gelişen, nüfusu artan, bu artan nüfusla birlikte her türlü gereksinimin da her gün tazelendiği bir kent. Bugün de burada kıymetli bir muhtaçlığı gidermek ismine başlayan çalışma için bir ortadayız. Öncelikle hayırseverimize bu örnek davranışından ötürü teşekkür ediyorum. Biz biliyoruz ki bu süreksiz dünyada yaptıklarımız amel defterine yazılacak ve o amel defteri hiç kapanmadan yaşadığı surece sevapla dolduracak olan bu hoş hizmeti rabbim nasip etmiş. Tamamlanmasını da nasip etsin inşallah. Bugün temelini atıyoruz, kazasız belasız biçimde sıhhatle tamamlanarak hizmete açılmasını da rabbim nasip eylesin inşallah” tabirlerinde bulundu.

Konuşma sonrası dualar eşliğinde temsili temel atma merasimi de gerçekleştirildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %