250 bin çocukla turizm kampanyası

0 0
Read Time:1 Minute, 5 Second

Son yılların en çok konuşulan mevzu başlıklarından biri sürdürülebilirlik oldu. Bilhassa pandemi sürecinde sürdürülebilirliğin ne kadar kıymetli olduğu bir kere daha ortaya çıktı. Turizm kesiminde de misal bir durum yaşanıyor. Her ne kadar şu anda pandemi süreci nedeniyle turist akışı yavaşlasa da oteller devreye aldıkları uygulamalarla turistlerin ilgisini çekmeye çalışıyor. Daha az atık üreten, etrafa daha hassas oteller ve kentler turistlerden daha büyük ilgi görüyor. İşte bu noktada hem etraf şuurunu arttırmak hem de gelecek kuşaklara daha güze bir ülke bırakmak için Jolly ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye işbirliğine gitti.

Turizm alanında farkındalık yaratılmasının amaçlandığını tabir eden Jolly İdare Şurası Lideri Mete Vardar, sürdürülebilir turizmle birlikte bireylerin topluma ve etrafa karşı sorumluluklarını anlatmak istediklerini söyledi.

Jolly’nin davetlisi olarak gittiğimiz Antalya’da projenin ayrıntılarını anlatan Vardar, 250 bin çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini ve okullarla işbirliği yaptıklarını lisana getirdi ve şu bilgileri verdi:

‘TEHLİKE YAŞANIYOR’

“Pandemide bizim de yaralar aldığımız bir periyotta bu türlü bir farkındalık projesine yatırım yapmayabilirdik. Biricik mirasımız Türkiye diyoruz ve bunu ülkemize bir yatırım olarak görüyoruz. Hiçbir gelir beklentimiz olmayan bir proje ancak uzun vadede biz bunları yapmazsak her ülkede olduğu üzere turizmin Türkiye’de de bitme tehlikesi var. Ekonomik kalkınma odaklı değil Türkiye’nin gizli kalmış hoşluklarını ortaya çıkarmak ve bitiş noktasına gelen hoşlukları de koruyabilmek ismine yaptığımız bir farkındalık projesi.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %