Bayram bağışlarınız Darüşşafakalı öğrencilere gelecek oluyor!

0 0
Read Time:1 Minute, 35 Second

159 yıldır, “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla annesi yahut babası hayatta olmayan, maddi imkanları yetersiz öğrencilere fiyatsız 8 yıllık kolej seviyesinde eğitim imkanı sağlayan Darüşşafaka Cemiyeti, Kurban Bayramı’nda hayırseverleri dayanağa davet ediyor.

Türkiye’nin eğitim alanındaki birinci sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka, dayanaklarla yüzlerce çocuğun geleceğini aydınlatıyor.

159 yıldır eğitimle ömürleri değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti, bu bayram da eğitimin olmazsa olmaz olduğuna inananları bağış yapmaya davet ediyor. Kurban Bayramı’nda Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağış yapan hayırseverler, annesi yahut babası hayatta olmayan, maddi imkanları yetersiz, 1.000’e yakın öğrencinin nitelikli eğitimle geleceğe hazırlanmasına katkı sunabilecek. Öğrencilerinin et muhtaçlığını yıl uzunluğu yapılan adak bağışlarıyla karşıladığı için Kurban Bayramı’nda vekaleten kısımlı kurban bağışı kabul edemeyen Darüşşafaka Cemiyeti’ne, annesi yahut babası hayatta olmayan çocukların eğitimine dayanak olmak isteyen hayırseverler “bayram bağışı”nda bulunabiliyor.

Öğrencilerin muhtaçlıkları için harcanacak

Bu yıl bayram bağışı için önerilen meblağ 1.750 TL olmakla birlikte hayırseverler, Darüşşafaka’ya dilediği meblağda bağış yapabiliyor. Yapılacak bağışlar, bugün Darüşşafaka Eğitim Kurumları çatısı altında eğitim alan, 1.000’e yakın öğrencinin başta eğitim olmak üzere beslenme, barınma üzere tüm muhtaçlıklarının karşılanması için kullanılacak.

Darüşşafaka’nın 1863 yılında bu yana “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla babası ya da annesi hayatta olmayan, maddi imkanları yetersiz, yetenekli çocuklara nitelikli eğitim imkanı tanıdığını belirten Darüşşafaka Cemiyeti İdare Heyeti Lideri Oğuz Güleç, “Bugün ülkemizin her köşesinden imtihanla ortamıza katılan, 1.000’e yakın çocuğumuza hem şefkatli bir yuva hem de çağın en ileri eğitim fırsatını hayırsever halkımızın ve kurumlarımızın dayanağıyla sağlıyoruz. Çocuklarımız ortaokuldan başlayarak liseden mezun oluncaya kadar sekiz yıl boyunca okulumuzda tam burslu, yatılı, kolej düzeyinde eğitim alıyor. Üniversite eğitimleri boyunca da burs takviyemizi sürdürerek, 12 yıl boyunca çocuklarımızın eğitim hayatlarını destekliyoruz. Tıpkı bir ebeveyn gibi…” dedi.

Darüşşafaka’nın vekaleten kısımlı kurban bağışı kabul edemediğini tabir eden Güleç, “Bununla birlikte bu özel periyotta öğrencilerimize bayram ikramı olarak ‘eğitim’ vermek isteyen hayırseverler dayanaklarıyla 159 yıldır yaşattığımız eğitimde fırsat eşitliğine güç katabilir.” diye görüşlerini lisana getirdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %