CHP’li vekil TBMM Dijital Mecralar Komisyonu toplantısında Bitcoin’den bahsetti

0 0
Read Time:1 Minute, 16 Second

Investing.com – Ziyan verici internet kullanımının önlenmesi maksadıyla geçen yılın sonunda kurulan TBMM Dijital Mecralar Kurulu, son toplantısını 20 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirdi. AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman başkanlığında toplanan kurulda toplumsal ağlar ve dijital dönüşüm gündemleri ele alınırken toplantının bir kısmında Bitcoin‘den de bahsedildi.

Hürriyet (IS:HURGZ)’ten Umut Erdem’in haberine nazaran, toplumsal medyanın tesirlerinin ele alındığı toplantıda son aylarda kamuoyunun dikkatini çeken WhatsApp kapalılık kontratından ünlü YouTube kişiliklerine kadar uzanan geniş bir mevzu yelpazesi üzerine tartışıldı. Tanınan birden fazla dijital mecranın Türkiye’de temsilcilik açmasına karşı duyduğu memnuniyeti lisana getiren Yayman, bu temsilcilerin komiteye davet edilerek kendilerinin dinlenmesi ve iş birliği kapısının açılması gerektiğini tabir etti. AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı Kan altyapı ve kullanıcı memnuniyeti üzerine çalışmalara odaklanılmasını önerirken, AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ise e-spor alanında yapılacak çalışmaların zorunlu olduğundan kelam etti.

YouTube’da 15 milyon abonesi bulunan internet kişiliği Enes Batur’a dikkat çeken CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, “Milyonlarca genci etkiliyor. Onu izlediğimizi, onun farkında olduğumuzu ona hissettirmemiz lazım tahminen de. Onu muhatap alıp buraya tahminen davet etmemiz gerektiğini düşünüyorum.” kelamlarını kullandı.

“Bitcoin düzenlensin”

Komite üyelerinden CHP Genel Lider Yardımcısı Onursal Adıgüzel ise mevzuyu dünyanın en büyük para ünitesi Bitcoin’e getirdi. Yasakçı bir bakış açısından fazla dünyadaki gelişmelerin takip edilip yanlışsız düzenlemeler yapılması gerektiğini söz eden Adıgüzel, şunları söyledi:

Türkiye son periyotta kripto para üniteleri üzerine daha net bir tavır sergilerken son olarak 16 Nisan’da Resmî Gazete’de kripto para yönetmeliği yayımlandı. Yönetmelik uyarınca 30 Nisan’dan itibaren kripto para ünitelerinin bir ödeme formülü olarak kullanılması yasaklandı.

Muharrir: Özgün Çağlar Deniz

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %