Çin’de 300 milyon dozdan fazla COVID-19 aşısı yapıldı

0 0
Read Time:52 Second

Ulusal Sıhhat Komitesi, 7 Mayıs Cuma günü prestijiyle çıkarılan bilançoya nazaran Çin’de, bugüne kadar 308 milyon dozu aşkın sayıda COVID-19 aşısı yapılmış olduğu açıklandı.

Bu yeni bilanço, dünya çapında COVID-19 olay sayısının 150 milyonu aştığı ve başta Hindistan olmak üzere Asya’nın dünyanın pandemiden en çok etkilenen bölgesi olmaya başladığı periyotta açıklandı.

Öte yandan Çin, nüfusun aşılanmasını teşvik ederek bir bağışıklık duvarı oluşturmak istiyor. Hakikaten Hükümet, çarşamba günü sona eren beş günlük Emek Bayramı tatilinde insanların aşılarını aksatmamaları konusunda gerekli tedbirleri aldı.

Dünya Sıhhat Örgütü (DSÖ) cuma günü Çin imalatı bir COVID-19 aşısının daha acil kullanım onayını verdi. Bu aşı, Çin’in güvenlik, tesirlilik ve kalite açısından DSÖ’den onay alan altıncı aşısı oldu.

Çin Salgın Hastalık Denetim ve Tedbire Merkezi’nin baş epidemiyolojisti Wu Zunyou, aşının tünelin ucundaki ışığı temsil etmesine karşılık virüsün dünyada yayılma suratını frenlemek için daha önümüzde çok yol olduğunu bildirdi. Bu bağlamda, pek çok ülkede ve bölgede aşılama oranının görece düşük kalması münasebetiyle global çapta bir bağışıklık bariyerinin kısa periyotta oluşmasının mümkün olmayabileceğine işaret edildi.

Çin Milletlerarası Radyosu

-iDeal Haber Merkezi-

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %