Dow 125 puan düştü, Netflix raporu bekleniyor

0 0
Read Time:1 Minute, 37 Second

Müellif: Peter Nurse   

Investing.com – ABD borsaları Salı günü düşük açılacak. Yatırımcılar büyük teknoloji şirketleri ile tüketici odaklı isimlerden gelecek yarar raporlarını bekliyor.

Dow 125 puan düşerken S&P 500 16 ve Nasdaq 100 50 puan geriledi.

Pazartesi günü Wall Street’in majör endeksleri günü düşük kapattı. Lakin teknoloji dalındaki genel zayıflığın yol açtığı bu düşüş öncesinde geçen hafta güçlü bir hafta yaşanmış, S&P 500 ve Dow Jones Industrial Average rekor düzeylerde kapatmıştı.

Geçen hafta bankaların müspet yararlarından sonra Salı günü FAANG paylarından birinci raporu göreceğiz.

Netflix (NASDAQ:NFLX) kapanıştan sonra rapor sunacak ve yatırımcılar, yayın devinin abone çekmeye devam edip etmediğini görmek için bekliyor.

Salı günü rapor sunacak öbür değerli isimler ortasında kan pıhtılaşması telaşları üzerine aşı sevkiyatlarını askıya almak zorunda kalan Johnson & Johnson (NYSE:JNJ), Procter & Gamble (NYSE:PG) ve Travelers (NYSE:TRV) da var.

Öte yandan tütün payları ilgi çekmeye devam edecek. Wall Street Journal raporuna nazaran Biden idaresi, sigaralardaki nikotin seviyesini azaltmayı düşünüyor.

Tesla (NASDAQ:TSLA) da ilgisini kaybetmeyecek. Şirketin CEO’su Elon Musk, yapılan denetimlerin otomatik pilot şoför takviye sisteminin, hafta sonu yaşanan ölümcül kazada bir hatası olmadığını gösterdiğini söyledi. Görünen o ki bu, şoför koltuğunda kimsenin oturmadığı tarafında verdiği bilgi ile çelişiyor. Kaza, Tesla’nın, araç güvenliğini düzenleyen Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği Yönetimi tarafından araştırılacak olan 28. kazası.

Salı günü iktisat bilgi takvimi genel olarak boş. Geçen hafta %1,53’e kadar düşen 10 yıllık Hazine getirileri, %1,60 civarında seyrediyor.

Salı günü petrol fiyatları, iktisatların yine açılması ile tüketimin artacağına dair devam eden optimistlik ve zayıf ABD doları sayesinde güçlendi.

Arz cephesinde; yatırımcılar Amerikan Petrol Enstitüsü’nün (API) stok bilgilerini bekliyor.

WTI, %0,2 artışla 63,59 dolar olurken Brent Çarşamba günü %4,6 artış yaşadıktan sonra %0,4 kazanarak 67,31 dolara ulaştı. Her iki mukavele de 2021’de %30’dan fazla kazandı.

Öte yandan altın vadeli süreçleri %0,1 artışla 1.771,75 dolardan süreç görürken EUR/USD %0,1 artışla 1,2050’den alıcılandı.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %