Güney Kıbrıs demir kubbe almak istiyor

0 0
Read Time:45 Second

Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin en etkili televizyon kanallarından Sigma, Akdeniz’de tansiyonu daha da yükseltecek bir iddia ortaya attı. Habere göre Güney Kıbrıs, İsrail’den ‘demir kubbe’ hava savunma sistemi almaya hazırlanıyor. Müzakerelerde önemli ilerleme sağlandığını belirten kanal, savunma bakanlığının ek bütçe talebinde bulunacağını öne sürdü.

Sistemin kurulacağı bölge belirtilmedi. Ancak İsrail’in kullandığı sistemlerle aynı özelliklere sahip olacağı öne sürüldü. Habere göre, adanın güney kıyısındaki Mari deniz üssünün genişletilmesi için Fransa ile yapılan anlaşmaya da hız verildi. Bu üssün, Yunanistan’ın Fransa’dan alacağı Belharra sınıfı fırkateynlerin yanaşması için uygun hale getirileceği belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin Türkiye’nin kıta sahanlığına yönelik son dönemde artan ihlal girişimlerine tepki gösterdi. Yapılan açıklamada Bu tek yanlı eylemlere karşı sahada ve masada gerekli adımlar atılmakta olup, bu eylemlere alet olmamaları gerektiği üçüncü ülkelerin de dikkatine getirilmektedir” ifadeleri kullanıldı.

ABD, İsrail’den aldığı ‘Demir Kubbe’ için kargo uçağı gönderdi

İsrail’in Demir Kubbe sisteminde çalışan 30 asker kansere yakalandı

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %