Instagram’a Ethereum, Polygon, Solana ve Flow tabanlı NFT desteği geliyor

0 0
Read Time:1 Minute, 8 Second

Investing.com – Bu hafta toplumsal medya platformu Instagram’da en tanınan Blockchain ağları tarafından desteklenen NFT’leri için pilot çalışma başlaması bekleniyor.

Coindesk’in haberine nazaran Meta’nın en büyük toplumsal medya platformu; Ethereum, Polygon, Solana ve Flow ağlarında geliştirilen NFT’leri sergilemek için dayanak eklemeye hazırlanıyor. Habere nazaran yılın başlarında Twitter’ın NFT profil fotoğraflarını platformuna entegre etmesine misal formda kullanıcılar, NFT’lerini Instagram üzerinden de fiyatsız halde yayımlayıp paylaşabilecek.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Mart ayında Financial Times’a verdiği demeçte Instagram’a NFT özelliğinin yakın vakitte entegre edileceğini doğrulamıştı. Son durumda Instagram NFT pilot çalışmasının ABD’de NFT ile ilgili az sayıda şahısla gerçekleşmesi bekleniyor. Resmi kullanımının başlaması etabında ise pilot çalışmaya dahil edilecek 4 Blockchain ağının tamamının bulunan NFT’lerin desteklenip desteklenmeyeceği ise şimdi muhakkak değil.

Instagram’da NFT kullanımı nasıl yapılacak?

Instagram NFT entegrasyonunun MetaMask üzere yaygın kullanılan kripto cüzdanlarını desteklemesi bekleniyor. Kullanıcılar kripto varlık cüzdanlarını toplumsal medya platformuna bağlayarak NFT sahipliklerini kanıtlayabilecek ve profillerinde sergileyebilecekler. NFT süreçlerinin birebir vakitte fiyatsız olması bekleniyor.

Aylık bir milyardan fazla etkin kullanıcısı bulunan Instagram’ın NFT özelliğini etkin hale getirmesi, dijital sanat yapıtlarının tabana yayılmasını artırma da değerli bir faktör olması bekleniyor. Bu gelişmeye bağlı olarak Meta tarafından şimdi resmi bir açıklama yapılmadı.

NFT kesiminde son 24 saatte 33 milyon dolarlık bir süreç hacmi kelam konusu. NFT pazarının büyüklüğü ise 10,5 milyar dolar düzeyinde. 

Müellif: Günay Caymaz

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %