Kısıtlamanın ilk gününde e-Devlet’te sistem çöktü! Seyahat izin belgesi teknik bir arıza nedeniyle alınamıyor

0 0
Read Time:43 Second

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla gayret önlemleri kapsamında 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’e kadar devam edecek tam kapanma devri tüm Türkiye’de başladı. İçişleri Bakanlığınca, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda alınan kararlar doğrultusunda, “Tam Kapanma Tedbirleri” bahisli genelge 81 vilayet valiliğine gönderildi. Genelge ile kısıtlama periyodunda uygulanacak önlemler duyuruldu.

E-DEVLET’TE SİSTEM ÇÖKTÜ

Genelgeye nazaran, 17 günlük tam kapanma sürecinde kent dışına seyahat edecek bireylerin e-devlet üzerinden ‘seyahat müsaade belgesi’ alması gerekiyor. Ancakkısıtlamanın birinci gününde sistem çöktü. Sistemdeki teknik bir aksaklık nedeniyle şu an süreç yapılamıyor.

KISITLAMDAN KİMLER MUAF

Kısıtlamada üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sıhhat, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak maksadıyla kimi yerler ve şahıslar kısıtlamadan muaf tutulacak.

MARKETLER 10.00-17.00 ORTASINDA HİZMET VERECEK

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuru yemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri ortasında faaliyet gösterebilecek. Zincir marketler pazar günleri kapalı kalacak.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %