Koronanın ilk çıkış tarihi hakkında yeni gelişme!

0 0
Read Time:1 Minute, 7 Second

Telegraph gazetesinin siber güvenlik şirketi Internet 2.0’ın araştırmasına dayandırdığı haberine göre Kovid-19’un 2019 yazında Çin’in Hubey vilayetinin başkenti Vuhan’da yayılmaya başlamış olabilir.

Hubey vilayetindeki PCR laboratuvarlarına ekipman alımıyla ilgili sözleşmeleri esas alan şirket, 2019 yılında giderlerin bir önceki yıla kıyasla ikiye katlandığına, özellikle 2019 yazında önemli bir artış olduğuna dikkat çekti.

Sputnik’in haberine göre; Raporda, “Analiz edilen verilere dayanarak virüsün Vuhan’da 2019 yazında aktif olarak yayıldığı sonucuna vardık. Mayıs ayında harcamalarda görülen artışın, bunu olası bulaşma için en erken başlangıç tarihini gösterdiğine düşünüyoruz” denildi.

Telegraph, analiz sonuçlarının halihazırda ABD hükümet yetkililerine iletildiğinin altını çizdi.

ÇİN DIŞİŞLERİ’NDEN TEPKİ

Rapora tepki gösteren Çin Dışişleri Bakanlığı, Pekin’in salgının başlangıcını gizlemeye çalıştığına dair bu yeni suçlamayı reddetti.

Bakanlıktan Bloomberg’e yapılan açıklamada, araştırmanın daha önce hastanelerin yakınındaki trafik yoğunluğu, internette yapılan ‘öksürük’, ‘ishal’ aramalarının sayısı baz alınarak daha önce yapılan benzer araştırmalar gibi şaibeli olduğu vurgulandı.

ABD Başkanı Joe Biden, göreve geldiğinde talep ettiği korona virüsün kökeniyle ilgili raporu almasına rağmen, Vuhan’daki laboratuvar teorisinin araştırılması dahil yeni bir istihbarat raporu hazırlanılması ve 90 gün içinde kendisine sunulması talimatını vermişti.

Bunun üzerine Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD’den, 2019’da Kuzey Virginia eyaletini kasıp kavuran gizemli solunum yolları hastalığı ve Wisconsin eyaletinde e-sigara kaynaklı bir hastalığın salgına dönüşmesiyle ilgili izahat talep etmişti.

Koronayı atlatanlar dikkat: Aylar sonra kanlarında bulundu!

 

Vatikan’ın kalbinde aşı krizi: İstifa ettiler!

 

BioNTech aşısında dikkat çeken sonuçlar!

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %