Ölüm döşeğinde adına kredi çektiler borçları mirasçılara kaldı

0 0
Read Time:2 Minute, 47 Second

Manisa’da 2 yıl evvel 5 gün özel bir hastanenin ağır bakımında şuuru kapalı bir formda yatan kanser hastası Veli İnan 19 Nisan 2019 tarihinde hayatını kaybetti. Resmi nikahlı eşi olmasına karşın uzun yıllardır Ş.Ş. isminde bir bayanla nikahsız birlikte yaşadığı öğrenilen Veli İnan’ın şuuru kapalıyken ölmeden evvelki gece taşınabilir bankacılık kullanılarak 20 bin TL kredi ve kredi kartından da kuyumcudan alışveriş yapıldı. Veli İnan öldükten kısa bir mühlet sonra resmi nikahlı eşinin meskenine icra gönderilmesi üzerine olayı öğrenen aile neye uğradığını şaşırdı.

Veli İnan’ın oğlu Kadir İnan yaptığı araştırmada babası ismine çekilen kredinin birebir akşam babasının nikahsız yaşadığı Ş.Ş.’nin banka hesabına EFT yapıldığını tespit etti. Tüm yapılan haksız yararları bir bir tespit eden Kadir İnan olayı yargıya taşıdı. Babasının kanser hastalığının son evresinde kredinin çekildiği tarihte şuuru kapalı bir halde ağır bakımda yattığını ve çekilen kredi bedelinin Ş.Ş. ismine EFT yapıldığını evraklarıyla savcılığa ve mahkemeye sunan Kadir İnan’ın dolandırıcılık suçlamaları hem savcılıktan hem de mahkeme tarafından ret karşılığı aldı. Savcılıktan ‘kovuşturmaya yer yok’, Ağır Ceza Mahkemesinden de itirazın reddine’ karşılığı alan İnan, yılmadan hukuk çabasına devam ediyor. Manisa 5. Asliye Hukuk Mahkemesine de başvuran İnan’ın açtığı dava kanıtların tekrar incelenmesi için 21 Eylül 2021 tarihine ertelendi.

BABALARININ ACILARINI YAŞAYAMADAN BORÇLARLA YÜZLEŞTİLER

Yaşadıkları olayı anlatan Kadir İnan, “Bundan 2 sene evvel merhum babam Veli İnan Akciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü Kent Hastanesinden özel bir hastanenin ağır bakımına sevk edildi. Ağır bakımda yatarken babamın nikahsız yaşadığı eşi babamın bilgilerini kullanarak internet bankacılığı üzerinden sisteme giriş yapılmış. Babamın öleceğini anlayarak babamın bilgileriyle 20 bin TL kredi talep ediyorlar. Babamın kanser olduğu bildirilmeden ve babamın ödemelerinde bir dert olmadığı için bankada bu krediyi onaylıyor. Onaylanan kredi babamın öldüğü sabah kendi hesaplarına EFT yapıyorlar. Babam öldükten sonra emekli maaşını da ortada bir vasiyet olmadan kendi hesaplarına aktarıyorlar. Bu ortada babama ilişkin kredi kartıyla bir kuyumcudan altın alıp kartı da yağmalıyorlar.

Babamın öz kardeşi, ağabeyi ve birlikte yaşadığı bayan birlikte bu işi tezgahlıyorlar. Babamın bilgileriyle hem rant elde ediyorlar hem de haksız kar elde ediyorlar. Savcılığa hata duyurusunda bulunduğumda babama iftira atarak ‘Öldükten sonra borcum var. Bu dünyada borçlu ölmek istemiyorum’ biçiminde savcılığa palavra söz verdiler. Bunların hepsi palavra. Paranın çekildiği tarih 19.04.2019 gece olmuştur. Babamın öldüğü tarih yani. Türkiye’de hiçbir banka kanser hastasına para vermez, banka da mirasçıdan para isteyemez. Bu olay patlak verdikten sonra operasyon yetkilisi bana bankanın şubesiyle görüşmemi istediler. Şube müdürüyle görüştüm, ‘Olayda dolandırıcılık var dolandırıcılık olduğu için sizin de şikayetçi olmanız gerekiyor’ dedim fakat hiç oralı olmadılar. Kendisi de çok düzgün biliyor bu işin dolandırıcılık olduğunu lakin kendi menfaatleri için sessiz kaldılar. 2 yıldır bu dava devam ediyor. Kanserli bir hastaya para verilmemesine karşın rastgele bir güvenlik denetimi olmadan dolandırıcılara resmen yol vererek babamı borçlandırıp sıhhat sıkıntısını araştırmadan banka borcu bizden istiyor” dedi.

“BELGELER FARKLI SAVCI FARKLI SÖYLÜYOR”

Yaşadıkları haksızlık karşısında 2 yıldır hukuk uğraşı verdiklerini anlatan İnan, “Dava şu an devam ediyor. Savcının verdiği karar adil değil. Soruşturma evrakında, raporunda paranın taşınabilir bankacılıktan çekildiği yazmasına karşın para mobilden çekiliyor savcı bankamatikten çekildiğini argüman ediliyor. Raporda babamın şuuru açık değil savcılık şuurunun yerinde olduğunu söylüyor. Onların yalancı şahitlerini dinleyip benim şahidimi dinlemeden karar verip davayı takipsizlikle sonuçlandırıyor. Mahkeme yolunu açıyor oraya da itiraz ettim fakat oradan da ret aldığım için adil bir kararla karşılaşmadığım için 2 yıldır bu davayla uğraşıyorum. Adil yargılanmak için yetkilileri misyona davet ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %