Siemens Ev Aletleri’ne dünyanın saygın tasarım yarışmalarından iki tasarım ödülü

0 0
Read Time:1 Minute, 21 Second

Siemens Konut Aletleri’nin tabiatın eşsiz estetiği ve yenilikçi teknolojisi ile ürettiği seramik kapılı ceraLine buzdolapları, dünyaca tanınan ve saygın ödül kuruluşları Red Dot Design Avard ile iF 2021 tarafından verilen tasarım ödüllerinin sahibi oldu.

Tasarım harikalığı

Geleceğin teknolojisini dizaynla birleştiren Siemens Konut Aletleri’nin Türkiye’de bir birinci olan seramik kapaklı ceraLine buzdolapları Almanya’dan iki tasarım mükafatı aldı.

Siemens Mesken Aletleri’ne birinci ödül, iF International Forum Design tarafından düzenlenen dünyaca ünlü ve saygın iF Tasarım Ödülü’nden (iF Design Award) geldi. 1953’ten beri düzenlenen müsabakada seramik kapaklı ceraLine buzdolapları Tasarım Harikalığı (Design Excellence) kategorisini kazanan eser oldu. Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen bu yılki tasarım müsabakasına 60 ülkeden yaklaşık 10 bin müracaat olmuştu.

Türkiye’de bir birinci olan Siemens seramik kapılı ceraLine buzdolaplarının ikinci tasarım mükafatı de 1955’ten beri düzenlenen Red Dot Design Award’dan geldi. Almanya’nın Essen kentinde gerçekleştirilen tasarım müsabakasında Siemens, Red Dot Award Eser Tasarımı (Product Design) kategorisinin kazananı oldu.

Estetik anlayışı tekrar tanımlanıyor

Tabiatın eşsiz estetiği ve Siemens’in yenilikçi teknolojilerinin harika ahengiyle üretilen seramik kapılı ceraLine buzdolapları ile mutfaklardaki estetik anlayışı yine tanımlanıyor. Türkiye’de bir birinci olan seramik kapaklı buzdolabının Ceramic White ve Ceramic Dark olmak üzere iki model seçeneği var.

Buzdolabına entegre hyperFresh özelliği ile meyve ve zerzevatları daha uzun mühlet taze tutuyor. Nem denetimi sayesinde hyperFresh çekmecesinin nem seviyesini içindekilere nazaran ayarlanabiliyor. Böylelikle besinlerin, vitamin ve besleyici özelliklerini koruyan ülkü nem oranı da garantilenmiş oluyor. Et balık ve şarküteri eserleri için tasarlanan hyperFresh plus 0̊C çekmecesi ise kusursuz tazelik kaidelerini oluşturmak emeliyle buzdolabının geri kalanından 2-4 derece civarında daha soğuk tutuyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %