TCMB’den Para Politikası Kurulu’na yeni üye duyurusu

0 0
Read Time:1 Minute, 1 Second

Investing.com – TCMB, Para Siyaseti Şurası Üyeliğine Ait Basın Duyurusu ile banka meclis üyesi olan Prof.Dr. Elif Haykır Hobikoğlu’nun PPK üyeliğine seçildiğini açıkladı.

Bankanın duyurusu:

“Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kanunu’nun 22/A unsuru uyarınca, Banka Meclisi Üyelerinden Prof.Dr. Elif Haykır Hobikoğlu Para Siyaseti Konseyi Üyesi olarak vazife yapmak üzere seçilmiştir.

Sayın Hobikoğlu, 15 Nisan 2021 Perşembe günü yapılacak Para Siyaseti Heyeti Toplantısına katılacaktır.”

Prof.Dr. Elif Haykır Hobikoğlu kimdir?

1977 yılında Ankara’da doğan Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu, 1999 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Akademik mesleğine İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Araştırma Vazifelisi olarak başladı. 2003 yılında yılında İstanbul Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü’nde İktisat alanında yüksek lisansını tamamladı. 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü İktisat Kısmı, İktisat Bilim Kısmından Doktora derecesi aldı. 2014 yılında Makro İktisat Alanında Doçent unvanını aldı ve birebir alanda 2019 yılında profesör olarak atandı.

Makro iktisat, para siyasetleri, davranışsal finans, büyüme ve kalkınma alanlarında çok sayıda kitap ve akademik çalışmaları bulunmaktadır.

Evli ve üç çocuk annesidir.

Hala İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Teknoloji ve Sanayi İktisadı Anabilim Kolunda misyonunu yürütmekte olan Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu, 18 Mayıs 2020 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banka Meclisi Üyesi olarak vazife yapmaktadır.

Müellif: Necdet Erginsoy

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %