Anadolu Sigorta Çalışanlarına ve İstihdama Katkısını Sürdürüyor

0 0
Read Time:2 Minute, 6 Second

Pandemi periyodunda insan kaynakları süreçlerini geliştirmeyi sürdüren Anadolu Sigorta, çalışan sayısını da artırarak hem istihdama hem de ülke iktisadına takviye olmaya devam ediyor. Pandeminin başlangıcı prestijiyle insan kaynakları uygulamalarında çalışanlara yönelik çeşitli programlar hayata geçiren şirket, çalışanlarının ferdî gelişimlerine katkı sağlamayı da önceliklendiriyor.

Anadolu Sigorta, pandemi devrinde çalışanlarına daha memnun bir iş ortamı sunmak için yeni uygulamalar sunmaya sürat kesmeden devam ederken, istihdama ve ülke iktisadına takviye olmayı da sürdürüyor. Güçlü dijital altyapısı, yenilikçi yaklaşımı ve aldığı çevik kararlar sayesinde insan kaynakları süreçlerini müspet istikamette geliştiren Anadolu Sigorta, 2020 yılı Mart ayında 1.352 olan çalışan sayısını da 1.403’e yükseltti.

Pandemi devrinde en çok ehemmiyet verdikleri mevzuların başında çalışanların şahsî gelişimlerine katkı sağlamak olduğunu söz eden Anadolu Sigorta 1.Genel Müdür Yardımcısı Filiz Tiryakioğlu, çalışanlar bazında hazırlanan online eğitim müddetlerinin ortalama 35 bin, acente çalışanları bazında ise 21 bin saat olduğuna dikkat çekti.

Pandeminin yarattığı belirsizlik ortamında tüm yöneticilerin liderlik marifetlerini ve uzaktan idare yetkinliklerini geliştirici eğitimler de verdiklerini söyleyen Tiryakioğlu, “Pandemi devrinde hayata geçirdiğimiz MT Genç Yetenekler Programı ile 26 yeni yetenek Anadolu Sigorta ailesine katıldı. Saha satış takımımıza 20 farklı vilayette 54 yeni işçi alımı yapmak üzere mülakat süreçlerini yürütüyoruz. IT tarafında yeni mezunlara yönelik oluşturduğumuz BT Genç Yetenek Programımız ile 20 yeni yeteneği ailemize katmayı hedefliyoruz. Pandemi devrinde gençlere dayanak olmak ve istihdam sağlamak emeliyle hayata geçirdiğimiz Genç Anadolu projesi ile sigortacılık ve ilgili kısımlardan mezun olan yahut yakın vakitte mezun olacak gençlere ve sigortacılık tecrübesi olan fakat acenteliği bulunmayan şahıslara acentelik fırsatı tanıyoruz” dedi.

Dijital niyet yetkinliğinin değeri arttı

Pandemi sürecinin insan kaynakları alanında dijital düşünebilme yetkinliğinin daha da değerli hale geldiğini belirten Tiryakioğlu, “Bu periyotta, çevik iş yapış biçimlerimizle aktüel gelişme ve yeniliklerin takipçisi olarak süratli aksiyonlar aldık. Çalışanlarımızla kurduğumuz bağlantısı daima kılmak için geliştirdiğimiz Biz Bize isimli iç bağlantı uygulamamızın yanında, 23 Nisan, yılbaşı, Bayanlar Günü üzere özel günlerde kısa molalar yaratıp, birlikte keyifli vakit geçirmek için online etkinlikler düzenledik. Seyahat kısıtının olduğu devirde çalışanlarımızın kullanımına sunduğumuz seyahat uygulaması sayesinde dijital ortamda profesyonel rehberlerle bir ortaya gelerek, Türkiye ve dünyanın farklı coğrafyalarını keşfetmelerine yönelik online seyahat tecrübesi sağladık. Bunun yanı sıra, mevzunun uzmanları ile çalışanlarımızı buluşturduğumuz webinar serileri sayesinde çalışanlarımızın farklı alanlarda kendilerini geliştirebilecek bilgiler edinmeleri için alanlar yarattık. Anadolu Sigorta olarak çalışanlarımıza yaptığımız yatırımların yanında sürdürülebilirlik ve çağımızda ayakta kalabilmenin en kıymetli kıstası noktasına gelen dijitalleşme konusunda da daima yeni proje ve uygulamaları hayata geçiriyoruz. Geleceğin burada olduğunu biliyoruz. Bu uygulamalarla hem sorumlu bir şirket olmanın gereklerini yerine getiriyor hem de çalışanlarımızın ve sigortalılarımızın hayatını kolaylaştırıyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %