Gün Öncesi: Cisco, Lowe, Target raporları

0 0
Read Time:1 Minute, 40 Second

Müellif – Liz Moyer

Investing.com – Güçlü bir satış raporu ve Fed Lideri Jerome Powell’ın merkez bankasının enflasyonu denetim altına almakta kararlı olduğuna dair verdiği teminat sonrasında ABD payları yükseldi.

Nisan ayında perakende satışlar bir evvelki aya nazaran %0,9 ve bir evvelki yıla nazaran %8,2 artış yaşadı. Bu, perakende şirketleri için âlâ bir haber olurken bu şirketlerin kar raporları da bu hafta paylaşılıyor. Walmart Inc (NYSE:WMT) artan maliyetler yüzünden hayal kırıklığı yaratan bir yarar paylaştı fakat Home Depot Inc’in (NYSE:HD) satışları rekor düzeylere çıkarken şirket 2022 kılavuzunu yükseltti. Target (NYSE:TGT) ve Lowe’s (NYSE:LOW) üzere öbür perakendecilerin raporları Çarşamba günü paylaşılacak.

Salı günü Powell, Fed’in enflasyonu düşürmekte “kararlı” olduğunu ve enflasyonun düştüğüne dair net ispatlar görmeden çıkmayacağını söyledi. Bu açıklamalar kapanışa hakikat üç endeksi de yükseltti.

Bu, yatırımcılar için Fed’in, faizlerde sinyalini verdiği yarım puandan fazla artırımlar yapmayacağının da bir göstergesi. Birçok hâlâ gelecek ayki toplantıda bankanın bu ölçüde faiz artıracağını düşünüyor fakat kimileri 75 puanlık daha agresif bir ataktan korkuyor.

Analistler, artan maliyetler ve devam eden tedarik problemleriyle boğuşan şirketleri hesaba katarak S&P 500 endeksi için büyüme varsayımlarını düşürüyor.

Yatırımcıların lehine olan bir öteki haber de Çin’deki karantinaların önümüzdeki haftalarda gevşeyecek olması oldu. Karantinalar global bir sakinlik kaygılarını artırmıştı. Bununla birlikte Ukrayna’daki savaştan kaynaklı belirsizlik sürüyor.

Bugün piyasaları etkilemesi beklenen üç gelişme:

1. Cisco çıkar raporu

Investing.com tarafından takip edilen analistler, Cisco Systems Inc’in (NASDAQ:CSCO) 13,3 milyar dolar gelir üzerine pay başına 86 sent çıkar paylaşmasını bekliyor. Analistlerin kulağı, konuttan çalışma trendi sürerken şirketin satış büyümesiyle ilgili söyleyeceklerinde olacak.

2. Lowe’s görünümü

Home Depot’tan gelen yararlardan yola çıkarak Lowe’s’in 23,7 milyar dolar gelir ve pay başına 3,23 dolar kar paylaşması bekleniyor. Analistler, konut ve inşaat trendleriyle ilgili şirketin değerlendirmelerini dinliyor olacak.

3. Target raporu

Walmart’ın rakibi Target, 24,4 milyar dolar gelir ve pay başına 3,06 dolar kar paylaşabilir. Target’in maliyet, arz ve stoklarla ilgili yapacağı açıklamalar takip edilecek.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %