Kılıçdaroğlu’ndan CHP’li belediyelere talimat: ‘Askıda defter’ uygulaması başlatın

0 0
Read Time:1 Minute, 27 Second

Partisinin belediye liderleri ile online görüşen CHP Genel Lider Yardımcısı Kemal Kılıçdaroğlu, esnafa, gündelik çalışanlara ve mahallî sanatkarlara dayanak olunması için talimatı verdi.

“İCRA SÜREÇLERİ MUHAKKAK DURDURULMALI”

Belediye liderlerini dinleyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

‘ASKIDA DEFTER’ DAVETİ

Dün katıldığım bir programda tabir etmiştim, gecekondu bölgelerinde veresiye defterine yazıyorlar. Bunun fiyatı 5-6 bin lirayı geçmiyor. ‘Askıda defter’ uygulaması diye bir şey başlatabilirseniz, gecekondu bölgelerinde bir kişinin 300-400 liralık harcama yapmıştır ve veresiye defterine yazdırmıştır. Bu türlü bir uygulamayı başlatırsanız çok yeterli olur. Derin yoksulluğu yaşayan ailelere en değerli katkıyı yapmış, olursunuz.”

“YEREL SANATKARLAR SIKINTILI”

Esnaflar, en büyük düşünceyi yaşayanlar gerçek ancak onların yanında çalışanlar daha büyük ezayı yaşıyorlar. Hem esnaf hem esnafın yanında çalışanların desteklenmesi lazım. Günlük yaşayan sokak satıcıları var. Bunlar da sokağa çıkamayacaklar. Bunların ailelerin çok daha büyük muhtaçlıkları ortaya çıkabilir. Kimin aracılığıyla ulaşırsınız bilmiyorum lakin ulaşılması lazım. Bir diğer kıymetli önemli sorun alanı düğün salonları ve düğün salonlarında mesleğini icra eden sanatkarlar.

Bilhassa mahallî sanatkarlar sorunlu bir ortamdalar. Zira bu beşerler bir formuyla hayata tutunmaya çalışıyor. Bir arkadaşımız söyledi, pazarcıların elindeki malları tahminen alıp fakir ailelere dağıtma halinde uygulama yapabilirsiniz. Turizmcilerin çok önemli problemleri var lakin onların en büyük isteği konusunda karar alındı lakin devletten hibe bekliyorlardı fakat hibe bahtları yok.

“AŞIYI YAPTIRAMIYORSANIZ BİZ ÇÖZELİM”

Aşı konusunda çok önemli haksızlıklar, torpiller var. Şunu, çok rahatlıkla çıkıp söyleyebilir miyim? Kardeşim aşı konusunu çözemiyorsanız, bizim büyükşehir belediye liderlerine yetkiyi verin, bu sorunu çözerler. Maskeyi dağıtamadınız biz çözdük, aşıyı yaptıramıyorsunuz biz çözelim.

Bunu söylemek isterim. Zira biz nitekim de bunu yapabiliriz. Bütün vatandaşları da aşılayabiliriz, tabi parasını merkezi idare vermek kaydıyla. Bu aşılamadaki adaletsizlik konusunda sizin geçirdiğiniz soruşturmalar konusunda bizi bilgilendirirseniz çok şad oluruz. Ben dillendiririm, size yönelik bu cins akınlar engellenmiş olur. Bizi bir daha engellemesinler diye önüne geçmiş oluruz.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %