Nilüfer’de takas şenliği

0 0
Read Time:1 Minute, 3 Second

Küresel Limit Aşım Günü’nde, sürdürülebilir bir hayat için harekete geçen Nilüfer’de, ikinci el takas pazarı kuruluyor. Tüketim alışkanlıklarımıza dikkat çekmeyi amaçlayan aktiflik kapsamında, herkes gereksinim fazlası eşyalarını paylaşıma sunabilecek.

“Dünyanın bize sunduğu 1 yıllık doğal kaynakları tükettiğimiz gün” olarak söz edilen Global Limit Aşım Günü’nde, Nilüfer’de “iklim yılı” temasına çok yakışacak bir aktiflik başlatılıyor.

Sürdürülebilir bir ekosistem için tüketim alışkanlıklarımızı gözden geçirmek, tüketimi ve atıklarımızı en aza düşürmek maksadını taşıyan aktiflik kapsamında, Altınşehir Mahallesi’nde ikinci el takas pazarı kurulacak.

Nilüfer Kent Kurulu Bayan Meclisi’nin, birincisini Altınşehir Mahallesi Komitesi ve Çağdaş Hayatı Destekleme Derneği işbirliğiyle gerçekleştireceği aktiflikte, dileyenler ikinci el eşya ve giysileri pazarda takas yapabilecek.

“Mahallende değiştir dönüştür paylaş” sloganıyla 22 Haziran Çarşamba günü saat 15.30’da Altınşehir Mahallesi Prof. Türkan Saylan Parkı’nda yapılacak olan aktiflik kapsamında; giysi dönüşüm ve tamir atölyesi, ritim ve masal atölyeleri ile konser tertipleri da yapılacak.

Tüm Nilüferlileri Limit Aşım Günü’nde sürdürülebilir bir ömür için harekete geçmeye çağıran aktiflikte; ikinci el giysi, kitap, oyuncak, çanta, takı ve küçük konut eşyaları takas yapılabilecek.

Nilüfer’de birinci sefer yapılacak olan ikinci el takas pazarında yeralmak isteyenler; Altınşehir Mahalle Muhtarlığı’nda kayıt yaptırabilir ya da 0532 717 15 95 – 0224 413 12 60 numaralı telefonlardan bilgi alabilirler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %