Thodex mağdurlarının mesajları vicdanları yaraladı! “Yemeden içmeden kesildim” diyen bile var

0 0
Read Time:2 Minute, 17 Second


Süreçlerin kapatıldığı ve kullanıcı şikayetleri nedeniyle savcılığın soruşturma başlattığı kripto para borsası Thodex‘in kurucusu Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolarlık kripto para ile yurt dışına kaçtığı argüman ediliyor. Platformda yatırımı bulunan 400 bine yakın kullanıcının kaygılı bekleyişiyse devam ediyor.

Şikayetvar’ın Türkiye’de en fazla merak edilen markaları sıraladığı Trend 100 listesine nazaran Thodex, son bir haftada yüzde 2 bin 895 ziyaret artış oranıyla 370 bin defa görüntülendi. Bir evvelki haftayla kıyaslandığında şikayet artış oranı 14-20 Nisan haftasında yüzde bin 161’e yükseldi.

Yatırımcılardan gelen şikayetlerin kimileri şöyle sıralandı:

– Thodex borsasına giriş yapılamıyor paramız içeride kaldı mağdur olduk. Gerekli açıklamada yok. Mutabakat için kapandı diyor, bakımda diyor tutarsızlıklar var açıklama bekliyoruz mağduruz. Devletten ya da yetkililerden açıklama bekliyoruz. Açılsın artık şu site paramızı çekelim.

“GÜVENİMİZ SARSILIYOR HABERLERİ İZLEDİKÇE”

– Thodex ne vakit açılacak çok mağdur olduk. Tüm varlığımızı bir gecede aldı götürdü yıllardır üyeyim güvendik inancımız sarsılıyor haberleri izledikçe. Bir umut verici bir açıklamada yapılmadı nereye kadar ne vakte kadar bu türlü devam edecek. İştirak var muahede var diye açıklama yaptı ancak kiminle onu da bilmiyoruz.

“DALGA MI GEÇİYORSUNUZ?”

– Thodex CEO’su neden bir açıklama yapmıyor. Bu kadar insanı neden mağdur ediyorlar, 4-5 gün bakım nedir ya dalga mı geçiyorsunuz bu kadar beşerle millet gece gündüz uyumayıp yatırım yapıyor 5 günde ne kadar ziyana soktunuz bizi.

“LÜTFEN SESİMİZ OLUN”

– Thodex erişimi kısıtladı plansız bakım mühleti koydu… Ofislerinde çalışan kalmadığı telefonlara ulaşım olmadığı kelam hususudur… Hesabıma erişemiyorum. İnternette battı kaçtı üzere bilgiler dolaşıyor… Gereğinin yapılmasını rica ediyorum. Lütfen sesimiz olun.

“BU KADAR BEŞERDE HUZUR BIRAKMADINIZ”

– Lütfen bir yetkili çıksın ve bu saçmalıklar ile ilgili elle tutulur bir açıklama yapıp hemen siteyi kullanıma açsın. Bu kadar mağdur beşerde huzur bırakmadınız. Şayet birazcık Allah’tan kaygınız var ise bu kadar insanın hakkına daha fazla girmezsiniz. Biraz insaf…

“BÜTÜN BİRİKİMİM YOK MU OLACAK?”

– Mail atıyorum,Twitter’dan yazıyorum karşılık yok. Bütün birikimim yok mu olacak? CEO yurt dışına mı kaçtı? Kaçmadıysa neden canlı açıklama yapmıyor? Delirmek üzereyim resmen. Biz şu an dağılmış durumdayız.

“YEMEDEN İÇMEDEN KESİLDİM”

– Allah’tan reva mı 1 yıldır çalışmıyorum. Varımı yoğumu Thodex firmasına güvendim yatırdım. Şu an ailemin haberi yok. Tek niyetim biraz para kazanıp ailemi rahat ettirmekti. Şu garibana çok mu gördünüz? 24 saattir yemeden içmeden kesildim. Durumum hiç düzgün değil. Psikolojim altüst oldu. Bir ocağın dönmesine sebep olmak üzeresiniz. Lütfen yardımcı olun yalvarıyorum.

“ÇOK YUVA YIKILACAK”

– Thodex neden CEO çıkıp açıklama yapma gereği duymuyor? Birden fazla insan çoluk çocuğun rızkını yatırdı buraya. Bu yapılanları beşerler hak etmiyor bu insanlara bunu mu layık giriyorsunuz? Birçok insan psikolojisi bozuldu tahminen çok yuva yıkılacak lütfen mantıklı karşılık verin.

“YATIRIMCILARIN PARALARINA ÇÖKÜLDÜ”

– Thodex resmen yatırımcılarının paralarına çöktü. Evvel bakım yapılıyor diye açıklama yaptılar sonra devredilecekdeyip evvelden bilgi verilmeden siteyi kapattılar. Yıllardır yaptığımız birikimler çöp oldu. Sahibinin yurt dışına kaçtığı argüman ediliyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %