Avrupa’nın En İyi İşe Alım Markalarından Grafton, Yeni Yatırımla Türkiye Pazarına Girdi

0 0
Read Time:3 Minute, 28 Second

2020 yılında dünya genelinde 20.000’in üzerinde şirkete hizmet vererek, 2,5 milyar Euro ciroya ulaşan Gi Group, Covid-19’un neden olduğu olumsuz tesirler sürmesine karşın Grafton markası ile Türkiye’ye yeni yatırım kararı aldı. Türkiye’de iş arayan ve yeni fırsatlar yakalamak isteyen binlerce yeteneğin meslek seyahatlerine takviye olacak olan Grafton, Türkiye’de değerli bir açığı kapatmaya hazırlanıyor. Her sene 30.000’den fazla süreksiz ve daima işçi istihdamı sağlayan şirket, Türkiye’de tahlil ortağı olarak firmaların beyaz yaka profillerinde gereksinim duyduğu yeni mezundan orta kademeye kadarki uzman ve yönetici düzeyindeki yetenekleri bulmalarında yardımcı olacak.

Türkiye’ye yapılan yeni yatırımlarını kıymetlendiren Gi Group Türkiye Ülke Müdürü David Riboni “Covid-19’un neden olduğu olumsuz tesirler sürmesine karşın Gi Group Türkiye, 2021’in başında trendin bilakis gitmeye ve Grafton markasını pazara sunmaya karar verdi. Grafton, profesyonel açık konumlar için seçme ve yerleştirme pazarında küresel önder bir şirket olarak Türkiye pazarında da hizmet verecek. Gi Group markalarının Türkiye’deki bedeli de bu manada zenginleşecek.” dedi.

Grafton Türkiye’nin öbür büyükşehirlerinde de ofis açmayı planlıyor

Riboni, Grafton’un, patronlara ve adaylara piyasadaki fırsatlar hakkında eşsiz bir fikir vermesi ve işe alım sürecini mümkün olduğunca verimli ve uygun maliyetli hale getirmesi açısından Türkiye’deki yapılanmasında stratejik bir bedel olacağına katiyetle inandıklarını tabir etti ve şöyle devam etti:“ Halihazırda İstanbul’da bulunan Grafton Grubumuz, İstanbul ofisinden Türkiye’nin her yerindeki uzman yetenek kümeleri ve sanayi kesimleri için özel işe alım tahlilleri sağlıyor; yakında Türkiye’nin öbür büyükşehirlerinde de varlığımızı genişleteceğiz. ”.

Kritik ve doldurulması sıkıntı profesyonel alımlarında yenilikçi teknikler uygulanıyor

Grafton markasının Avrupa’da sürdürülebilir bir muvaffakiyete ulaştığını ve güçlü bir prestije sahip olduğuna dikkat çeken Grafton’dan Sorumlu Kıdemli İş Yöneticisi Berat Demirel ise “ Grafton ruhunu – yenilik, sıkı çalışma, profesyonellik ve müşteri hizmetlerinde harikalık – somutlaştıracak son derece yetenekli bir grup oluşturduk. Grafton Türkiye takımımız, müşterilerimizin kurumsal gayelerini manaya ve müşterimizin başarılı olmak için muhtaçlık duyduğu yüksek nitelikteki adayları bulmak için yenilikçi teknikler uygulama konusunda uzmanlaşmış durumda. Takımımız; kritik ve doldurulması sıkıntı profesyonel açık konumların vaktinde ve bütçeye nazaran doldurulmasını sağlamak için tüm pazar bilgileri ve küresel iç görülerinden faydalanacak.” dedi.

Her sene 30.000’den fazla süreksiz ve daima işçi istihdamı sağlanıyor

Dünyanın en ünlü işe alım firmalarından Gi Group’un şirketlerinden biri olan Grafton Recruitment, Avrupa’da 30 yılı aşan deneyimi ile birinci sınıf işe alım hizmeti, yetenek idaresi ve insan kaynakları tahlilleri sunuyor. Avrupa’da 9 ülkede, 40 ofis ve 500’den fazla çalışanı ile güçlü bir networke bağlı olarak, her sene 30.000’den fazla süreksiz ve daima işçi istihdamı sağlıyor. Tüm dünyada değerli bir misyona imza atan Grafton, artık de Türkiye’de hem iş arayanları hem de patronları nokta atışı bir işe alım süreci ile bir ortaya getiriyor. Bir müddettir Türkiye pazarı özelinde çalışmalarına başlamış olan Grafton Türkiye takımının başına Wyser Türkiye takımını de yöneten Kıdemli İş Yöneticisi Berat Demirel geldi. Her iki markanın liderliğini yapacak olan Demirel’e, takım idaresinden sorumlu olarak Kıdemli Müdür Sancar Tok eşlik edecek.

Grafton, Türkiye’deki profesyonelleri yeni iş fırsatları ile buluşturacak

Kıta Avrupası’nda tanınan Grafton, hem patron hem de iş arayan adaylar ortasında “müşterilerine özel tasarlanan profesyonel istihdam hizmeti” anlayışı ile Türk istihdam piyasasına hizmet edecek. Geçtiğimiz yıllarda 5.500’den fazla adayı kalıcı rollere yerleştiren Grafton, yüksek eğitimli, tecrübeli ve profesyonel danışmanları, çok uluslu büyük şirketlerden KOBİ’lere kadar geniş bir yelpazede hizmet verecek. Bilhassa; İnsan Kaynakları, Satış ve Pazarlama, Mühendislik, Üretim ve Tedarik, İnşaat, İş Geliştirme üzere iş alanlarında yeni mezun, uzman ve orta seviye yönetici düzeyindeki profesyoneller ve bu konumlarda yetenek gereksinimi duyan firmalar için kıymetli bir açığı kapatacak.

Türkiye’deki bayan işsizlik oranlarının aşağıya çekilmesine dayanak verilecek

Türkiye İstatistik Kurumu, (TÜİK) bilgilerine nazaran 2021 yılı Ocak ayında işsiz sayısı beyaz yakalılar da dahil olmak üzere 3 milyon 861 bin kişi olarak belirtilirken, işsizlik oranı yüzde 12,2 düzeyinde gerçekleşti. Yeniden 2020’de yapılan araştırmalara nazaran Türkiye’de işgücü içerisindeki her 10 bayandan sadece 3’ü istihdama katılabiliyor. Bayanların istihdama iştirak oranı yüzde 29,4 iken erkeklerin istihdama iştirak oranı yüzde 65,7 olarak belirtiliyor. Bu oranlar içerisinde hakikat işi bulamadıkları için işsiz olan bayanlar da yer alıyor. Grafton, çalışma hayatında fırsat eşitliği unsuru doğrultusunda iş arayan bayan adayların seçme ve yerleştirme süreçlerine dayanak verecek ve böylece Türkiye’deki bayan işsizlik oranlarının aşağıya çekilmesine katkı sağlayacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %