Vakıf Katılım “Güvenli Ödeme Sistemi”ni uygulamaya aldı

0 0
Read Time:1 Minute, 19 Second

Vakıf İştirak garantisiyle ikinci el araç alım-satımı yapmak artık çok daha inançlı

Vakıf İştirak, ikinci el motorlu kara taşıtı alım satımında, taşıtın mülkiyeti ile satış bedelinin eş vakitli ve inançlı bir halde el değiştirmesini sağlayan “Güvenli Ödeme Sistemi”ni uygulamaya aldı.

Vakıfların paylaşım kültürünü kamunun gücüyle birleştirerek iştirak finans dünyasına yeni bir soluk getiren Vakıf İştirak, Türkiye Noterler Birliği (TNB) ile iş birliği yaparak, araç bedeli ve tescilini garanti altına alan ‘Güvenli Ödeme Sistemi’ni hizmete aldı.

Noterler bünyesinde gerçekleştirilen araç alım-satım süreçlerinde dolandırılma riskini ortadan kaldıran ‘Güvenli Ödeme Sistemi’ ile süreçler dijital olarak gerçekleştirildiği için tarafların nakit taşıma yükü de ortadan kalkıyor.

“İkinci el araç alım satımında kaygı oluşturan tüm ögeleri ortadan kaldırıyoruz”

Bahisle ilgili açıklamada bulunan Vakıf İştirak Genel Müdürü İkram Göktaş, “Güvenli Ödeme Sistemi ile ikinci el araç alım satımında müşterilerimiz için telaş oluşturan tüm ögeleri ortadan kaldırıyoruz. Bu düzenleme ile dijital kanallarımızdan başlatılacak talimat sonrasında; satış yapacak müşterimizin ve aracı alacak kişinin noterde yapacağı alım-satım süreçleri Kurumumuz aracılığıyla inançlı bir formda gerçekleştirilebiliyor. Bu sistem, Kurumumuzun “Türkiye Noterler Birliği İnançlı Ödeme” hesabına alıcı tarafından aktarılan fiyatın süreç öncesi blokeye alınması, satış gerçekleştiğinde de Türkiye Noterler Birliği sisteminden gelen referans kodu ile satıcı hesabına paranın aktarılması halinde işliyor” dedi.

Dijital alanda yürüttükleri çalışmalara aralıksız devam ettiklerini vurgulayan Göktaş, “Müşterilerimizin istedikleri dijital kanallar üzerinden tüm süreçlerini problemsiz ve inançlı bir formda gerçekleştirebilmeleri için teknolojik altyapımızı daima güncelliyor, yeni uygulamaları hayata geçiriyoruz. Temassız ödemenin sürat kazandığı, nakitsiz hayat anlayışının daha fazla benimsendiği günümüzde, İnançlı Ödeme Sistemi ile müşterilerimize yeni bir açılım sunduğumuz için mutluyuz” formunda konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %